Znana sieć handlowa otwiera samoobsługowy sklep w Polsce. "Planujemy 40 takich"

Auchan otworzy pierwszy bezobsługowy sklep w Polsce - poinformowano w komunikacie prasowym. Sklep będzie czynny 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. - Nowo otwarty sklep traktujemy jako swego rodzaju laboratorium - mówi o projekcie Katarzyna Tokarewicz, dyrektorka ds. Transformacji i Projektów w Auchan.

Auchan GO tak nazywa się otwarty w Warszawie sklep samoobsługowy. Znajduje się przy ul. Kasprzaka 29. To najmniejszy z formatów zakupowych Auchan, bo rozmieszczony jest na powierzchni 75 mkw. Mimo to - jak zapewnia Auchan - ma mieć bogaty asortyment ponad 1 000 produktów m.in. przekąski, kanapki, sushi, pieczywo, napoje, nabiał, sery, mrożonki, produkty BIO, artykuły garmażeryjne, a także przemysłowe. Z kas w sklepie równocześnie będzie mogło skorzystać 30 klientów. To, co wyróżnia tę placówkę na tle innych to jej autonomiczny charakter.  

Zobacz wideo Kluzik-Rostkowska: Hasła Konfederacji są nie do przyjęcia

Auchan otwiera samoobsługowy sklep w Polsce

Sklep ma być w pełni samoobsługowy. "Aby rozpocząć zakupy w Auchan Go, wystarczy zarejestrować swój numer telefonu i wczytać kartę płatniczą. Każdy z klientów może to zrobić w swobodny i bezpieczny sposób dzięki zastosowaniu przed wejściem tzw. śluzy, w której ustawiony jest terminal" - czytamy w komunikacie prasowym. Płatność realizowana jest automatycznie tuż po wyjściu klienta ze sklepu, wraz z przesłaniem na jego telefon cyfrowego paragonu.  Jest to możliwe dzięki systemom Easy OutTM Trigo, które wykorzystują specjalistyczne kamery wizyjne wraz z czujnikami wyposażonych w wagi półek. Identyfikują one ruchy każdego z klientów i automatycznie liczą zebrane z półek produkty (odliczając te odkładane z powrotem), generując ich cyfrowe koszyki zakupowe w czasie rzeczywistym.   

Katarzyna Tokarewicz, dyrektorka ds. Transformacji i Projektów w Auchan Polska mówiła, że ten zaawansowany system pozwala na "digitalizowanie i automatyzowanie zarówno małych, jak i większych powierzchni sklepowych, z większą liczbą klientów i dużą różnorodnością asortymentu". - Takie podejście wpisuje się w nasze plany, ponieważ nowo otwarty sklep traktujemy jako swego rodzaju laboratorium - tłumaczyła. Auchan chce bowiem, żeby koncept Auchan GO stale ewoluował, dostosowując się do potrzeb klientów. Firma docelowo planuje bowiem otwarcie 40 placówek tego typu w ciągu najbliższych kilku lat. Polska jest pierwszym rynkiem, na którym sklep Auchan Go został w pełni otwarty dla konsumentów, po udanych testach przeprowadzonych we Francji

Więcej o: