"Żubr w logo Banku Pekao symbolizuje siłę, tradycję i bezpieczeństwo" - czytamy na stronie internetowej Banku Pekao, o którym potocznie mówi się nawet "bank z żubrem". Przywiązanie do tego symbolu jest tak duże, że gdy w 2012 roku z niego zrezygnowano (bank przejął wtedy Unicredit) wywołało to głośne dyskusje. W latach 2016-2017 bank został zrepolonizowany, dokonano rebrandingu i powrócono do charakterystycznego logo z żubrem. W ostatnim czasie bankowy żubr dostał jeszcze jedno symboliczne wzmocnienie.
Jakiś czasu temu Bank Pekao przeniósł się do nowej siedziby w Warszawie. Business Insider donosi, że ten nowoczesny obiekt niedawno zmienił adres. Dotychczas znajdował się przy ulicy Burakowskiej 14, ale zmienił adres na ulicę Żubra 1, czyli zwierzęcia, które jest patronem banku. Nazwa ulicy, która ma tylko jeden numer, została zmieniona specjalnie na życzenie Pekao. Przymierzono się do tego już od 2022 roku, ale wtedy pojawiły się kontrowersje.
"Gazeta Wyborcza" opisywała, że część radnych obawiała się, że ul. Żubra będzie mylić się z ul. Żubrową, oraz że nie pasuje do okolicy, gdzie ulicy wcale nie są nazywane od zwierząt. Niektórzy obawiali się też, że bank, który często zmienia siedzibę, może w przyszłości osierocić ul. Żubra i wtedy nazwa straci sens. Rekomendacji takiej nazwie nie udzielili także eksperci z Zespołu Nazewnictwa Miejskiego, którzy uznali, że nie powinno się wykorzystywać nazw ulic do celów komercyjnych. Takie przypadki są jednak w Polsce znane. Przykładowo w Gliwicach fabryka Opla znajduje się przy ul. Adama Opla, a salon Citronena w Szczecinie znajduje się przy ul. ul. Andre Citroena.