Sanepid wycofuje jajka z Kauflandu, klienci otrzymają zwrot pieniędzy. Sprawdź, czy masz je w domu

Sanepid stwierdził obecność pałeczek Salmonelli w jajkach sprzedawanych w Kauflandzie. Sieć wycofała produkt ze sprzedaży i poinformowała, że klienci mogą otrzymać zwrot pieniędzy za jaja kupione w należących do niej sklepach. Ostrzeżono również przed negatywnymi skutkami zdrowotnymi spożywania jajek skażonych salmonellą.

W komunikacie prasowym z 5 lipca Kaufland poinformował o wynikach kontroli przeprowadzonej przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Okazało się, że sanepid wykrył salmonellę w jajkach sprzedawanych przez tę sieć. Kaufland wycofał je ze sprzedaży i poinformował, w jaki sposób klienci, którzy kupili skażone jajka, mogą otrzymać zwrot pieniędzy.

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 161 [zawiera autopromocję]

Kaufland przekazał, w których jajkach sprzedawanych przez sieć sanepid wykrył obecność salmonelli

Jajka skażone salmonellą zostały wycofane ze sprzedaży w porozumieniu z producentem. Sieć przekazała, że chodzi o produkt "K-Stąd Takie Dobre! Jaja od kury zielononóżki, klasa A, 10 szt.", EAN 4047905903490. Ich termin spożycia to 08.07.2023, a numer partii to PAW08. Jaja mają na skorupkach kod 1PL10081308. Producentem jest Aktiw Sp. z o.o., Gostków ul. Główna 15, 58-312 Stare Bogaczowice. Nr weterynaryjny zakładu to PL02215903WE.

W komunikacie podkreślono, że nie zaleca się spożywania ani przetwarzania jajek, w których sanepid stwierdził obecność pałeczek Salmonella Enteritidis, ponieważ może to doprowadzić do wymiotów, biegunki i nudności.

Kaufland: Klienci otrzymają zwrot pieniędzy za jajka skażone salmonellą bez okazywania paragonu

Kaufland zaznaczył, że skażone jajka można zwrócić w każdym sklepie należącym do sieci. Nie trzeba przy tym okazywać paragonu. Klienci, którzy to zrobią, otrzymają zwrot pieniędzy. Przedsiębiorstwo "przeprosiło wszystkich klientów za zaistniałe niedogodności". Przekazano też, że osoby, które chcą uzyskać więcej informacji w tej sprawie, mogą skorzystać z bezpłatnej infolinii 800 300 062.

Więcej o: