Zasiłek pogrzebowy może zostać podniesiony jeszcze przed wyborami. Jacek Sasin: "Kładę rękę na sercu"

Zasiłek pogrzebowy po ponad 10 latach zostanie zwiększony? Minister aktywów państwowych Jacek Sasin mówił, że ma nadzieję, iż jeszcze przed wyborami uda się "zlikwidować niesprawiedliwość" rządów PO-PSL.
Zobacz wideo Wojciechowski o 500+: Można było wprowadzić próg dochodowy

W środę do programu "Rozmowy niedokończone" w TV Trwam zadzwonił widz, który stwierdził, że kilka miesięcy temu rozmawiał z Jackiem Sasinem na temat podwyższenia zasiłku pogrzebowego. - Pan mówił, że się tym zajmie. Niech pan położy rękę na sercu, czy się pan tym zajął? - zapytał.

Zasiłek pogrzebowy będzie wyższy? Jacek Sasin: Zrobię wszystko, by przekonać Morawieckiego, kolegów w rządzie i kierownictwie PiS

- Kładę rękę na sercu, tak jak pan Leszek tutaj do mnie zaapelował. Nawet wczoraj (we wtorek - przyp. red.) mieliśmy spotkanie kierownictwa naszej partii, gdzie o tym rozmawialiśmy. Myślę, że jeszcze przed wyborami postaramy się - mówię o zasiłku pogrzebowym - tę niesprawiedliwość zlikwidować. Niesprawiedliwość, która powstała w wyniku decyzji naszych poprzedników - zapowiedział Sasin.

- To rzeczywiście jest jedna z tych spraw, która musi być wreszcie załatwiona. Ja zrobię wszystko - kładę tu rękę na sercu jeszcze raz - żeby przekonać pana premiera, moich kolegów w rządzie i w kierownictwie partii, żeby to jeszcze przed wyborami załatwić - mówił minister aktywów państwowych.

Zasiek pogrzebowy nie był podwyższany od ponad dekady

Jacek Sasin nawiązywał do decyzji rządu PO-PSL, który w 2010 r. zdecydował o obniżeniu zasiłku pogrzebowego. Od 1 marca 2011 r. świadczenie wynosi 4 tys. zł (wcześniej było to 6 406,16 zł). Premier Mateusz Morawiecki został zapytany w kwietniu 2023 r., czy rząd zwiększy kwotę zasiłku pogrzebowego. - Nie ma takich prac obecnie. Mamy bardzo różne programy, które mamy w zamyśle dopiero do zaprezentowania w trakcie naszej kampanii wyborczej - mówił.

Więcej o: