Wygrana w Eurojackpot w Polsce! Wiemy, gdzie wypełniono szczęśliwy los

Ostatnie losowanie Eurojackpot wyłoniło polskiego zwycięzcę. Wygrana drugiego stopnia wynosząca ponad 2 mln zł przypadła właścicielowi kuponu wysłanego z Małopolski. O dokładnej lokalizacji pochodzenia zwycięskiego losu poinformował Totalizator Sportowy.

Losowanie liczb przesądzających o wygranej odbyło się we wtorek (4 lipca). Z puli zostały wyłonione liczby: 19, 21, 23, 36, 39, 5 i 12. Nie zapewniły one nikomu głównej nagrody. Mimo to okazały się szczęśliwe dla aż trzech osób, które swoim wyborem trafiły wygraną drugiego stopnia. Jeden ze zwycięskich losów został wysłany z punktu w Polsce.

Zobacz wideo Sobolewski: Gdybyśmy wszyscy dostali milion złotych to byśmy od tego zbiednieli, a nie wzbogacili się

Rekordowa wygrana w Ratułowie. Ponad 2 mln zł trafi do Polaka

"Szczęśliwy zakład zawarto w punkcie Lotto przy ul. Ratułów 322A w Ratułowie (woj. małopolskie). Grającemu do pełni szczęścia, czyli rozbicia kumulacji, zabrakło tylko jednej liczby" - poinformował na swojej stronie Totalizator Sportowy. Zwycięzca nagrody opiewającej na kwotę 2 093 740,20 zł zawarł zakład metodą na chybił trafił. Jest to pierwsza wygrana powyżej miliona, która padła w tej miejscowości.

Wygrana w Eurojackpot. Jaką kwotę realnie dostanie zwycięzca dwóch milionów złotych?

Ostateczna kwota, jaka trafi na konto szczęśliwego posiadacza zwycięskiego losu, będzie niższa z powodu podatku. Każda wygrana wynosząca powyżej 2280 zł objęta jest obowiązkiem pobrania 10-procentowej opłaty. Za jej odprowadzenie do urzędu skarbowego odpowiedzialny jest Totalizator Sportowy. W przypadku zwycięscy z Ratułowa ostateczna wypłacona na konto kwota wyniesie 1 884 366,18 zł.

Eurojackpot jest loterią zasięgiem obejmującą kilkanaście państw Starego Kontynentu. Pierwsze kumulacje odbyły się w 2012 r., a swój los do niej Polacy mogą zgłaszać od 2017 r. Wygrana drugiego stopnia wyłoniona w ramach tego samego losowania trafi również do szczęśliwców, których kupony zostały wysłane z Niemiec i Norwegii.

Więcej o: