Czy paliwo będzie znów kosztować mniej niż 6 zł? Jest lepsze wyjście niż czekanie na cud. Ekspertka wyjaśnia

Jak wyglądają teraz ceny paliw w Polsce? Gdzie tankowanie jest najdroższe? Czy paliwo będzie znów kosztować mniej niż 6 zł za litr? Ekspertka wyjaśnia w krótkim nagraniu.
Zobacz wideo Co wpływa na ceny paliw? Czy jest szansa na obniżki? Pytamy Urszulę Cieślak

Wakacje w pełni, Polacy są więc szczególnie wyczuleni na ceny paliw na stacjach benzynowych. Jak się one obecnie kształtują? Analizy w tym zakresie przeprowadza firma Reflex. Z najnowszego raportu opracowanego przez jej ekspertów wynika, że średnie ceny detaliczne paliw na terenie poszczególnych województw w ciągu tygodnia zmieniły się zaledwie o grosz czy dwa, albo - jak w przypadku benzyny 98-oktanowej - ani drgnęły. I tak dla benzyny 95-oktanowej średnia cena to 6,47 zł, dla Pb98 7,07 zł, a dla diesla 6,19 zł. Cena LPG to z kolei 2,85 zł. 

Co dzisiaj wpływa na finalną cenę paliwa na stacjach? Ekspertka wyjaśnia

Jak wyglądają teraz ceny paliw w Polsce? Gdzie tankowanie jest najdroższe? Czy paliwo będzie znów kosztować mniej niż 6 zł za litr? W rozmowie z Marią Mazurek wyjaśniła to Urszula Cieślak, ekspertka Reflex. - Mamy do czynienia z pewną stabilizacją cen benzyn i oleju napędowego. - Co do zasady te wahania są nieznaczne, średnio w kraju do kilku groszy na litrze - stwierdziła.

Jest jednak coś, co ma istotne znaczenie dla poziomu cen. - To, co dzisiaj wpływa na finalną cenę paliwa na stacjach to oczywiście promocje. One nie dotyczą wszystkich stacji, dotyczą przede wszystkim stacji dużych sieci krajowych i zagranicznych. Tutaj to realne dla wielu kierowców będzie niższe. Jeżeli mówimy dzisiaj, że średnie poziomy cen kształtują się dla benzyny 95-oktanowej na poziomie 6,50 zł i dla benzyny 98-oktanonowej 7,05 zł za litr, to oznacza, że realnie na wielu stacjach możemy od tych cen uzyskać rabaty - stwierdziła rozmówczyni Gazeta.pl. 

A jak wyglądają ceny w ujęciu dziennym? Jak podaje serwis autocentrum.pl, średnie ceny paliw w piątek 7 lipca kształtują się na poziomach: PB95 - 6,36 zł, PB98 - 6,77 zł, ON - 6,10 zł, ON+ - 6,25 zł,  LPG - 2,76 zł.

Więcej o: