Miliard w kumulacji Powerball. Prawdopodobieństwo wynosi 1 do 292 mln. Gracz stanie przed trudnym wyborem

Bank loterii Powerball rozbity. Szczęśliwemu graczowi udało się wytypować wszystkie liczby ze środowego losowania. W kumulacji do zdobycia był aż miliard dolarów, ale zwycięzca może dostać znacznie mniej pieniędzy. Wszystko zależy od jego decyzji.

Zasady loterii Powerball są proste: każdy z graczy zakreśla na kuponie pięć liczb z przedziału 1-69 (białe kule) oraz jedną z przedziału 1-26 (czerwona kula Powerball). Aby wygrać, trzeba wytypować poprawnie co najmniej trzy białe lub jedną czerwoną kulę. Losowania odbywają się trzy razy w tygodniu, w każdy poniedziałek, środę i sobotę.

Zobacz wideo Bezpieczny Kredyt 2% - dla kogo, ile można zyskać?

Miliard dolarów w Powerball. Rekordowa wygrana

Na wieść o wielkiej środowej kumulacji - z główną nagrodą w wysokości 1 miliarda dolarów - Amerykanie tłumnie ruszyli do kolektur i sklepów. Szczęśliwymi liczbami okazały się 7, 13, 10, 24, 11 oraz 24 na kuli Powerball, które udało się wytypować jednemu graczowi. To, jak podkreśla telewizja CNN, siódma największa tego typu wygrana w historii USA i trzecia w historii loterii Powerball. Według organizatorów prawdopodobieństwo zdobycia głównej nagrody wynosi 1 do 292 milionów.

Zwycięzca z Powerball stanie przed trudnym wyborem

Jest jednak pewien haczyk: zwycięzca zatrzyma całą wygraną pod warunkiem, że zgodzi się na jej wypłatę w ratach przez 29 lat. Może też przygarnąć pieniądze szybciej, ale wtedy nagroda będzie pomniejszona do - według szacunków CNN - 516,8 miliona dolarów (podane kwoty nie są pomniejszone o podatek).

Poprzednia główna wygrana w Powerball padła 19 kwietnia 2023 roku. Gracz zdobył 252,6 miliona dolarów. Przez 38 kolejnych losowań kwota nagrody głównej wzrastała. Największą nagrodę w historii loterii zdobył w listopadzie zeszłego roku gracz z Kalifornii, który wzbogacił się o 2,04 miliarda dolarów (oczywiście pomniejszone o podatek).

Więcej o: