Stacje paliw walczą na obniżki. Gdzie jest najtaniej? Przegląd rabatów dla kierowców [Orlen, BP, Shell]

Latem, dzięki promocjom, kierowcy mogą tankować za mniej. Rabaty w ramach programów lojalnościowych oferują m.in.: Orlen, BP, Shell, Moya, MOL i Circle K.

Pierwszą dużą siecią, która zaproponowała kierowcom wakacyjne obniżki paliwa, była stacja Circle-K. Do niej dołączył Orlen. W czwartek (20 czerwca) letnią ofertę wprowadził węgierski MOL. Jak płacić mniej? 

Zobacz wideo Orban może otwierać tokaj. Inflacja wielka, ale tak nie było od roku

Licytacja stacji paliw. Wakacyjna oferta dla kierowców

Klienci MOL, aby zapłacić mniej, muszą pobrać aplikację MOL Move. Wówczas dostaną cztery kupony na paliwo EVO ze zniżką 35 gr za litr i specjalny kupon ze zniżką na 45 gr za litr na paliwo premium EVO Plus. Mogą je wykorzystać do końca sierpnia na stacjach Lotos i MOL. Limit pojedynczego tankowania z rabatem wynosi 100 litrów. 

"Chcemy uprzyjemniać Twoje wakacyjne podróże przez całe lato! Dlatego przygotowaliśmy specjalne promocje weekendowe, podczas których od piątku do niedzieli zatankujesz taniej o 35 gr/l!" - informuje Circle K. Warunkiem skorzystania z rabatu jest posiadanie karty lojalnościowej Extra. W ciągu doby  można zatankować tylko raz na maksymalnie 85 litrów.

Rabaty dla kierowców przygotowała także stacja BP: 30 gr/l mniej przy zakupie paliwa regularnego lub bp Ultimate, 10 gr/l mniej LPG. "Promocja dla uczestników z zarejestrowaną kartą Payback. Promocja obejmuje cztery tankowania miesięcznie, każde do 50 l.. Nie dotyczy płatności kartami paliwowymi" - czytamy na oficjalnej stronie. Akcja potrwa do końca wakacji.

Na podobne obniżki, jak na BP, można liczyć na stacjach Shell pod warunkiem posiadania karty (lub aplikacji) programu Shell ClubSmart. We wtorki kierowcy mogą kupić taniej Shell V-Power 95, a w czwartki - Shell V-Power Diesel. Koncern nie wprowadził ograniczeń co do liczby tankowań. Maksymalna ilość paliwa objęta rabatem to 60 litrów na jedną wizytę na stacji. 

Od konkurencji nie odstaje sieć Moya. Posiadacze aplikacji Super Moya zapłacą 30 groszy mniej za litr benzyny lub oleju napędowego. Jeśli kierowca korzysta z oferty gastronomicznej, zniżka wzrasta do 40 gr za litr. Posiadacze pojazdów wyposażonych w instalacje LPG otrzymają rabat w wysokości 10 groszy na litrze, a po wypiciu kawy czy zjedzeniu hot doga - 20 groszy na litrze. Można tankować cztery razy w miesiącu - jednorazowo maksymalnie 30 litrów paliwa.

Orlen. 40 gr mniej dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny

Na stacjach Orlen od 30 czerwca zarejestrowani użytkownicy programu lojalnościowego Vitay mogą kupić paliwa tańsze o 30 groszy za litr. Posiadacze Karty Dużej Rodziny otrzymają jeszcze większy rabat i zaoszczędzą 40 groszy na litrze. Kierowca może skorzystać z oferty cztery razy w miesiącu. Limit pojedynczego tankowania z rabatem wynosi 50 litrów. Akcja potrwa do 31 sierpnia 2023 r.

Więcej o: