Włochy. Przebił ścianę i zajął pokój sąsiadów. Zwiększył metraż, a właściciele wpadli na ścianę

W absurdalnej sytuacji znaleźli się właściciele mieszkania położonego w północnych Włoszech. Korzystając z ich nieobecności, sąsiad postawił nową ścianę, zagarniając dla siebie należącą do nich sypialnię. Sprawa kradzieży pokoju została zgłoszona do lokalnych służb.

Zamieszkująca na co dzień Lombardię rodzina Włochów przyjechała do swojego mieszkania wakacyjnego zlokalizowanego w Olbii na wyspie Sardynia. Po wejściu do środka okazało się, że pod nieobecność właścicieli sąsiad przeprowadził prace budowlane, w wyniku których zagarnął dla siebie należącą do nich sypialnię.

Zobacz wideo Orban może otwierać tokaj. Inflacja wielka, ale tak nie było od roku

Ukradł sypialnię, by zwiększyć swój metraż. Właściciele zderzyli się ze ścianą

Niepokój gospodarzy wzbudził już sam stan pomniejszonego lokalu. Wchodząc do środka zauważyli oni, że jest brudno, a na podłodze leżą kawałki mebli. Po przejściu całego mieszkania jego właściciele zorientowali się, że sąsiad pozbawił ich jednej sypialni, znajdującej się na piętrze.

Lokator budynku wyburzył poprzednią ścianę działową i postawił nową, przyłączając odgrodzony w ten sposób pokój do swojego mieszkania. Sprawa kradzieży sypialni w celu powiększenia metrażu swojego lokalu została zgłoszona lokalnym służbom.

Kupił mieszkanie na licytacji. Od miesięcy nie może pozbyć się zadłużonych lokatorów, którzy żyją na jego koszt

Absurdy mieszkaniowe mnożą się również w Polsce. Ofiarą jednej z zadłużonych rodzin padł pan Adam z Pruszkowa, który w kwietniu 2021 r. kupił na licytacji należące do niej mieszkanie. Za 50-metrowy lokal mężczyzna zapłacił 215 tys. zł. Jego prawo do nieruchomości ostatecznie zatwierdził prawomocny wyrok sądu z połowy 2022 r. Mimo to w mieszkaniu wciąż pozostaje zadłużona rodzina, która ignoruje zdecydowaną większość opłat wiążących się z jego eksploatacją. Dług dzikich lokatorów przechodzi w ten sposób na konto pana Adama.

Więcej o: