Padła szóstka w Lotto. Aż 28 mln złotych! To jedna z największych nagród w historii Lotto

Ostatnia kumulacja w Lotto przyniosła dużo szczęścia osobie, która poprawnie wytypowała sześć wylosowanych liczb. Wygrana wynosi ponad 28 milionów złotych, jednakże pieniądze nie zostaną w całości przekazane zwycięzcy.

W czwartek 27 lipca do wygrania w Lotto było ponad 28 milionów złotych. Jak informuje Totalizator Sportowy, padła wówczas główna wygrana. Jednej osobie udało się poprawnie wskazać liczby w losowaniu. Czy zwycięzca otrzyma pieniądze w pełnej kwocie?

Zobacz wideo Celebrycka impreza, a wśród tłumu gwiazd "Pan Lotto". Ryszard Rembiszewski: Sam wygrałem w Dużym Lotku tylko...

Wygrana w Lotto to jedna z największych w historii. Pieniądze zostaną pomniejszone o podatek

Liczby, które znalazły się w zakładzie i przyniosły wygraną to 1,5,7,21,22,37. Wygrana wyniosła 28 290 956 zł. Zwycięzca otrzyma jednak mniejszą kwotę, ponieważ według obowiązującego prawa, od wygranych powyżej 2280 zł odprowadza się podatek dochodowy w wysokości 10 proc. To oznacza, że szczęśliwiec otrzyma o ponad 2,8 mln złotych mniej.

Zwycięzca nie musi odprowadzać go sam, ponieważ Totalizator Sportowy automatycznie pomniejszy kwotę o podatek i przekaże pieniądze do urzędu skarbowego. Najnowsza wygrana jest jedną z najwyższych w historii, ponieważ zajmuje 11 miejsce pod względem kwoty.

Niebawem kolejne losowania w Lotto - do wygrania dwa mln zł. W Eurojackpot kumulacja do 400 milionów zł

Losowania Lotto odbywają się w każdy wtorek, czwartek oraz sobotę. W najbliższym losowaniu w sobotę będzie można wygrać dwa miliony złotych. Transmisja z losowania będzie dostępna na stronie lotto.pl oraz na kanale Lotto na YouTube i Facebooku.

W piątek w Eurojackpot będzie można wygrać nawet 400 milionów złotych. Aby wygrać kumulację, należy trafić pięć z 20 i dwie z 12 liczb. Liczby można wskazać samodzielnie lub zdać się na metodę "chybił trafił". Los w Eurojackpot kosztuje 12,50 złotych.

Aby zagrać w Lotto, należy kupić zakład w danej placówce, który kosztuje trzy zł. Następnie należy wytypować sześć z 49 liczb znajdujących się w puli. W tym przypadku również można wybrać je samodzielnie lub wybrać opcję "chybił trafił", która wylosuje zestaw liczb automatycznie. Można również po dopłaceniu złotówki zagrać w Lotto Plus i zagrać o jeden milion zł. W tym przypadku wygrana jest stała i nie kumuluje się.

Więcej o: