Barcelona. Dwie rosyjskie turystki okradzione na lotnisku. Ich bagaż był wart ponad 8 mln euro

Do historycznej kradzieży, jak ją określają hiszpańskie media, doszło w środę 2 sierpnia na lotnisku Barcelona-El Prat. Wracającym z wakacji dwóm rosyjskim turystkom skradziono bagaże, które wyceniono na ponad osiem i pół miliona euro. Para złodziei została ujęta, gdy wraz z łupem uciekała autostradą fordem focusem.

Do zdarzenia doszło na lotnisku w Barcelonie w strefie linii lotniczych Emirates, gdzie 70-letnia kobieta i jej córka czekały w kolejce do odprawy. Bagaże zostały skradzione podczas chwili nieuwagi pasażerek.

Zobacz wideo O co chodzi w sporze kontrolerów ruchu lotniczego z PAŻP? Garwolińska: Nie chodzi o pieniądze

Barcelona. Złodzieje skradli bagaż wart ponad 8 mln euro. "Historyczna kradzież"

Podczas zgłaszania kradzieży poszkodowane sporządziły listę skradzionych przedmiotów. W białej walizce Louis Vuitton i torebce marki Hermés znajdowały się: kosztowna biżuteria, zegarki i gotówka. Wśród biżuterii były między innymi dwie broszki - diamentowa marki Chanel o wartości 750 tys. euro oraz w kształcie łabędzia wyceniana na 600 tys. euro. W bagażu znajdowała się również gotówka - 10 tys. dolarów amerykańskich i ponad 10 tys. euro.

Rosyjskie turystki miały także w bagażu diamentową bransoletkę Tiffanny’ego (800 tys. euro), diamentowy naszyjnik Versace (100 tys. euro) oraz kolczyki warte w przybliżeniu milion euro. Pośród skradzionych przedmiotów znalazły się ponadto dwa zegarki, jeden marki Bulgari (800 tys. euro), drugi marki Chopard (45 tys. euro). W bagażu znajdował się również pierścionek z 47-karatowym brylantem, który miał mieć wartość sentymentalną dla ofiar kradzieży. Jego wartość została wyceniona na ponad 4 mln euro. Bezcenna była również sama torebka marki Hermés - inkrustowana złotem i diamentami.

Przez łączną wartość skradzionych przedmiotów donoszący o sprawie dziennik "La Vanguardia" opisał zajście jako "największą kradzież w historii".

Lotnisko w Barcelonie. Błyskawiczna akcja policji. Złapano podejrzanych o kradzież

Gdy kobiety zorientowały się, że zostały okradzione, złożyły skargę pracownikom lotniska. Do akcji wkroczyła wtedy jednostka śledcza lotniska. Dzięki nagraniom z kamer monitoringu jej funkcjonariuszom udało się pozyskać wizerunki mężczyzny i kobiety podejrzanych o dokonanie kradzieży. Na filmie udało się zlokalizować również pojazd, którym złodzieje uciekli z lotniska - niebieski samochód marki Ford Focus.

Błyskawiczne działania pracowników lotniska umożliwiły ujęcie sprawców zajścia po dwóch i pół godzinach od zdarzenia. Poszukiwany samochód został zatrzymany przez patrol Mossos d’Esquadra - katalońskich służb policyjnych. Uciekinierzy zostali ujęci na autostradzie AP-7, w okolicy gminy Salt. Pojazd wraz z łupem i dwojgiem podejrzanych został odstawiony na komisariat w prowincji Girona.

Więcej o: