Polskie pociągi pojadą szybciej. PKP Intercity chce ustanowić nowe rekordy

Pociągi PKP Intercity zaczną jeździć szybciej. Już od września czas przejazdu popularnymi trasami zostanie skrócony. Spółka mówi o rekordowo szybkich przejazdach.

Od 3 września niektóre pociągi PKP Intercity pojadą szybciej, dzięki czemu skróci się czas podróży. Rzecznik spółki Cezary Nowak powiedział, że na niektórych odcinkach zostanie pobity historyczny rekord.

Zobacz wideo Jakub Madrjas: Jest pokolenie, które samochód postrzega jako symbol, że transformacja się udała

PKP Intercity zapowiada, że pociągi będą jeździć szybciej. Będzie nowy rekord?

Pasażerowie będą krócej podróżować m.in. na trasie Kraków Główny - Gdańsk Główny. Najszybszy pociąg przewoźnika pokona ten odcinek w 4 godziny i 50 minut. "To o 17 minut krócej, niż dotychczas i o 6 minut krócej, niż najlepszy w historii polskiej kolei czas jazdy" - pisze PKP Intercity w komunikacie. Również z Warszawy do Krakowa pasażerowie pojadą w krótszym czasie. Dwa składy pokonają tę trasę w 2 godziny i 10 minut, co również stanowi rekord.

Szybciej będzie także na trasie Warszawa Centralna - Wrocław Główny. Najszybszy skład PKP Intercity pokona ją w 3 godziny i 33 minuty - czyli o 16 minut krócej niż w okresie wakacyjnym. Około 20-minutowemu skróceniu ulegnie także czas przejazdu między Warszawą Centralną a Poznaniem Głównym. Czas przejazdu na tych trasach skróci się po wejściu w życie wrześniowej korekty rozkładu jazdy. W ramach zmian w rozkładzie pojawi się też nowe połączenie na trasie z Lublina do Poznania.

PKP Intercity zapowiada dodatkowe pociągi i połączenia

Od 3 września pojawi się więcej pociągów, w których podróżni będą mogli wybrać miejsce ze schematu graficznego. Do listy 100 już udostępnionych połączeń, obsługiwanych składami wagonowymi z tą funkcją, dołączy kolejnych 18 par połączeń. Graficzna rezerwacja miejsc pozwala wybrać konkretne miejsce w wagonie oraz sprawdzić frekwencję w danym pociągu. Od czasu wrześniowej korekty rozkładu jazdy niektóre pociągi PKP Intercity powrócą na stację Warszawa Centralna. Jednak z powodu modernizacji dworca Warszawa Zachodnia, nadal większość składów będzie kierowana na stację Warszawa Gdańska.

Więcej o: