Tak mieszka najbogatszy człowiek świata. Biograf Elona Muska pokazał zdjęcie

O tym, jak mieszka Elon Musk, pisaliśmy już kilka razy. Teraz - dzięki biografowi miliardera - możemy rzucić okiem na wnętrze domu właściciela m.in. Tesli i Twittera, obecnie X. "Spartańskie warunki" - opisuje lokum Walter Isaacson.

W maju 2020 roku Elon Musk ogłosił, że sprzedaje "prawie całą swoją własność" i nie posiada już domu. Rok później wyszło na jaw, że mieszka w modułowym domku letniskowym (wartym 50 tys. dolarów) w Boca Chica w Teksasie, który formalnie... wynajmuje od swojej firmy SpaceX. W 2022 roku Musk utrzymywał natomiast, że nie ma mieszkania i śpi u znajomych. Walter Isaacson, który pisze biografię miliardera, poinformował, że obecnie Musk rzeczywiście mieszka we wspomnianym domku. 

Zobacz wideo Nas nie stać na mieszkanie, a Musk przejmuje Twittera. Zobacz jak [Next Station]

Jak wygląda dom Elona Muska?

Isaacson na X.com (dawnym Twitterze) przypomniał, że Musk w 2020 roku zdecydował się sprzedaż pięciu rezydencji, które posiadał, a jego głównym lokum stał się "spartański dom z dwiema sypialniami" w Texasie. To tam pisarz spotyka się z przedsiębiorcą. Musk korzysta w nim z drewnianego stołu w pokoju, przy którym też pracuje. Isaascon w nadchodzącej biografii ma wytłumaczyć, czemu Elon Musk podjął decyzję, by tak mieszkać. 

Na zdjęciu widać, że pomieszczenie nie powala przepychem i należy raczej do skromnych. Na stoliku stoi model rakiety, kilka książek, pilot do telewizora i... katana, czyli samurajski miecz. Według Bloomberga majątek Elona Muska wynosi 229 mld. dol. 

Zachowanie najbogatszego człowieka na świecie (według listy Bloomberga i Forbesa) może dziwić, patrząc na to jak mieszkają podobni mu bogacze. Przykładowo Jeff Bezos, właściciel Amazona kupił w 2020 roku w Los Angeles dom za 165 mln dol., ustanawiając tym samym rekord transakcyjny na rynku nieruchomości w Mieście Aniołów. Ale faktem jest też, że Bezos skupuje nieruchomości od lat i już w 2017 roku był 28. największym właścicielem posiadłości w Stanach Zjednoczonych. Oprócz wspomnianego domu właściciela Amazona ma m.in. w Nowym Jorku trzypiętrowy penthouse z 12 sypialniami, za który zapłacił 80 mln dolarów.  

Więcej o: