Szczęśliwiec rozbił bank. Rekordowa wygrana w loterii Mega Millions

Gracz z Florydy prawidłowo wytypował wszystkie liczby i wygrał 1,58 miliarda dolarów. To trzecia największa nagroda w historii Stanów Zjednoczonych. Teraz zwycięzca będzie musiał podjąć trudną decyzję.
Zobacz wideo Co to znaczy, że inflacja w skali miesiąca wyniosła 0 proc.? Wyjaśniamy

Zwycięski kupon sprzedano w sklepie spożywczym w Neptune Beach na Florydzie. Zwycięskie numery to: 13, 19, 20, 32 i 33 oraz dodatkowy tzw. Mega Ball: 14.

Rekordowa wygrana w Mega Millions. Największa nagroda w historii USA

Podczas losowania, które odbyło się we wtorkową noc, tylko jedna osoba prawidłowo wytypowała wszystkie numery. Szczęśliwiec wygrał 1,58 miliarda dolarów - rekordową sumę w loterii Mega Millions. Jest to trzecia największa nagroda w historii Stanów Zjednoczonych (najwyższa wygrana padła w 2022 r. w loterii Powerball - mieszkaniec Kalifornii zdobył 2,04 miliarda dolarów). Zwycięzca może od razu odebrać jednorazową wypłatę - wtedy na jego konto wpłynie kwota 783,3 miliona dolarów. Druga opcja to pobieranie pełnej kwoty 1,58 mld) w ratach przez 30 lat.

Kumulacja w Mega Millions. Od wygranej trzeba zapłacić podatek

Ostatnia główna wygrana w loterii Mega Millions padła 18 kwietnia. Od tego czasu odbyło się 31 losowań, a wysokość nagrody stale rosła. Wygrana nie jest zwolniona z podatków federalnych. Ponadto wiele stanów w USA nakłada podatki stanowe na tego typu wygrane. Kupony loterii Mega Millions sprzedawane są w 45 stanach. Można je nabyć za dwa dolary.

Więcej o: