Wylecisz z Radomia, wylądujesz w Warszawie. Lotnisko zapowiada zmiany dla pasażerów

Lotnisko w Radomiu zapowiada zmiany w związku z nadchodzącym wydarzeniem. Niektórzy pasażerowie, którzy rozpoczną swoją podróż z Radomia, wylądują w Warszawie.

W dniach 26 i 27 sierpnia na terenie Lotniska Warszawa-Radom odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show Radom 2023. W związku z tym wydarzeniem anulowane są wszystkie bezpłatne kursy shuttle bus z Warszawy i Kielc - informuje lotnisko w komunikacie. To nie koniec zmian.

Zobacz wideo Pościg drogami powiatu radomskiego za 23-latkiem w BMW

Port lotniczy w Radomiu zapowiada zmiany dla podróżnych

"Dla pasażerów, których podróż rozpoczęła się w Radomiu, a wskutek zmian w rozkładzie lotów zakończy w Warszawie, uruchomione zostaną specjalne połączenia autobusowe z Lotniska Chopina w Warszawie do Lotniska Warszawa-Radom. W ramach uruchomionego połączenia pasażerowie będą mogli nie tylko wrócić do Radomia, ale także odebrać swoje pojazdy z parkingów zlokalizowanych przy Lotnisku Warszawa-Radom - pasażerowie autobusu zatrzymają się pod Lotniskiem (pomimo trwającego wydarzenia)" - czytamy.

W związku z powyższym, lotnisko uruchomi dodatkowe kursy darmowymi busami. W sobotę 26 sierpnia dla rejsu LO6114 z Antalyi (przylot o godz. 12:30) podstawiony zostanie autokar, który wyruszy do Radomia o 14:00. Natomiast w niedzielę 27 sierpnia dla rejsu LO599 z Warszawy do Tirany (odlot o godz. 7:50) bus z Radomia wyruszy o 4:30. Dla lotu LO600 z Tirany do Warszawy (przylot o godz. 12:30), darmowy bus do Radomia wyruszy o godz. 14:00, a dla rejsu E45884 (z Tirany do Warszawy - przylot o godz. 20:40), autokar do Radomia wyruszy o godz. 22:10. Lotnisko zapewnia, że w przypadku opóźnienia samolotu, autokar będzie czekał na pasażerów.

Lotnisko w Radomiu ostrzega kierowców. Chodzi o parkingi

Lotnisko Warszawa-Radom zapowiedziało również, że od 24 sierpnia na drogach dojazdowych do terminala oraz wzdłuż parkingów P1 i P2 rozpocznie się ustawianie wygrodzeń i innych elementów infrastruktury. "Dojazd oraz korzystanie z parkingów będzie możliwe, jednak prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z prowadzonymi pracami" - czytamy.

Z kolei W dniach 26-27 sierpnia dojazd w okolice lotniska zostanie mocno ograniczony. Podkreślono, że pojazdy bez specjalnych przepustek i zaproszeń na wydarzenie nie będą mogły dojechać do lotniska ani w jego bezpośrednie sąsiedztwo. Nie będzie też możliwości dostania się na teren lotniska osób, które nie biorą udziału w wydarzeniu, lub pasażerów, którzy nie odbierają swojego samochodu z parkingu P1 lub P2 Lotniska, pozostawionego przed rozpoczęciem wydarzenia. "Pasażerowie, którzy pozostawili swoje samochody na terenie parkingów P1 i P2 i będą je chcieli odebrać z Lotniska w terminie 26-27 sierpnia, proszeni są o wcześniejszy kontakt z obsługą parkingów. Obsługa parkingów dołoży wszelkich starań, aby ułatwić właścicielom samochodów ich odbiór" - wyjaśnia lotnisko w Radomiu.

Więcej o: