Kim jest Aleksandra K. Wiśniewska? Córka znanego biznesmena startuje z listy KO

Wśród kandydatów i kandydatek w tegorocznych wyborach parlamentarnych na listach Koalicji Obywatelskiej znalazła się Aleksandra K. Wiśniewska. Jej ojciec jest znanym biznesmenem działającym w branży odzieżowej.

Koalicja Obywatelska w środę zaprezentowała kandydatów, którzy będą walczyć o głosy podczas październikowych wyborów do parlamentu. Na liście wyborczej znaleźli się m.in. były rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar, lider Agrounii Michał Kołodziejczak oraz dziennikarz Bogusław Wołoszański. Jak dowiedziała się Gazeta.pl, do Sejmu wystartują również m.in. Sebastian Kościelnik, kierowca seicento, który zderzył się z kolumną Beaty Szydło czy jeden z najpopularniejszych nauczycieli w Polsce Marcin Józefaciuk.

Zobacz wideo Kołodziejczak wystartuje z Tuskiem. Komentarz ORB dla Gazeta.pl

Z list KO kandydować będzie też Aleksandra K. Wiśniewska. Obecnie jest pełnomocniczką prezydent Łodzi ds. zaangażowania obywatelskiego, wcześniej kierowała misjami humanitarnymi w Ukrainie i Jemenie. Na swoim profilu społecznościowym Wiśniewska pisze, że ma "udokumentowane doświadczenie" dotyczące m.in. kwestii humanitarnych. Pracowała w Turcji, Jordanii, Iraku, Syrii. Jest absolwentką wydziału Uniwersytetu Oksfordzkiego (Blavatnik School of Government).

Jej ojcem jest Radosław Wiśniewski, znany biznesmen działający w branży odzieżowej. Stoi m.in. za marką odzieżową Top Secret. Wiśniewski jest też założycielem fundacji Happy Kids prowadzącą sieć 17 rodzinnych domów dziecka w Polsce. Organizacja działa też za granicą - w tym w Ukrainie. I to właśnie z w ramach działalności fundacji ojca Aleksandra K. Wiśniewska koordynowała proces ewakuacji zagrożonych dzieci z kraju. 

Córka znanego biznesmena kandydatką KO

"Tak, tu i teraz chcę walczyć o lepszą Polskę. Tak, kandyduję w wyborach parlamentarnych. To była dla mnie bardzo trudna decyzja. Dlatego, że świat obecnej polityki w Polsce nie reprezentuje bliskich mi wartości" - stwierdza kandydatka we wpisie zamieszczonym w mediach społecznościowych. 

Nie zgadzam się na erozję naszych demokratycznych instytucji, prawa, sądów i mediów. Nie zgadzam się na niekompetencję, cynizm, i zło niszczące ludzi poprzez propagandę nienawiści, strachu i pogardy. To będą najważniejsze wybory od 1989 roku i nie możemy pozwolić by zwyciężył populizm i prawicowo-nacjonalistyczni demagodzy

- dodaje. "Nie mam wątpliwości, że zmiana polityczna jest niezbędna by bronić skutecznie takich wartości jak prawda, troska o najsłabszych, odpowiedzialność" - pisze także. 

Więcej o: