Dwóch Polaków zostało milionerami w Eurojackpot. Główna nagroda padła w Niemczech - ile wyniosła?

Dwóch Polaków zostało milionerami, dzięki wygranej w Eurojackpot po piątkowym losowaniu. Natomiast główna wygrana padła w Niemczech. Ile pieniędzy otrzymają szczęśliwcy i jak można wziąć udział w Lotto?

W piątek 18 sierpnia odbyło się losowanie Eurojackpot, w którym padły liczby: 2, 16, 22, 28, 46, 4 i 8. Lotto poinformowało, że wszystkie z nich wskazał gracz z Niemiec, dzięki czemu otrzyma główną nagrodę. Nie jest to jedyna wygrana, ponieważ w Polsce dwie osoby również otrzymają niebagatelne pieniądze.

Zobacz wideo Celebrycka impreza, a wśród tłumu gwiazd "Pan Lotto". Ryszard Rembiszewski: Sam wygrałem w Dużym Lotku tylko...

Lotto. Główna wygrana w Eurojackpot padła w Niemczech, w Polsce dwie osoby zostały milionerami

Gracz z Niemiec wygrał w piątkowym losowaniu Eurojackpot kwotę w wysokości 10 milionów euro (ok. 45 milionów złotych). W Polsce dwie osoby poprawnie wskazały pięć głównych liczb oraz jedną z dwóch bonusowych, co oznacza, że każde z nich otrzyma wygraną drugiego stopnia w wysokości 1 110 795,10 zł. Nagrody II stopnia otrzymało także troje graczy z Niemiec. W Chorwacji, Finlandii i Hiszpanii padło po jednej nagrodzie. W Lotto nikt nie trafił poprawnie sześciu liczb, co oznacza, że nie padła żadna główna wygrana.

Jak zagrać w Lotto i Eurojackpot? Kiedy odbędzie się kolejne losowanie?

Losowania Eurojackpot odbywają się w każdy wtorek między godziną 20:15 a 21:00 i piątek między 20:00 a 21:00. Los w Eurojackpot kosztuje 12,50 złotych i należy trafić pięć z 20 i dwie z 12 liczb, które można wskazać samodzielnie lub zdać się na metodę "chybił trafił", która wylosuje zestaw wytypowanych liczb automatycznie. Natomiast losowania Lotto i Lotto Plus odbywają się w każdy wtorek, czwartek i sobotę o godz. 22:00. 

Aby zagrać w Lotto, należy kupić zakład, który kosztuje trzy złote i wytypować sześć z 49 liczb, które znajdują się w puli. Podczas wskazywania również można wybrać je samodzielnie lub metodą "chybił trafił". Po dopłaceniu złotówki można wziąć udział w losowaniu Lotto Plus i zagrać o jeden milion zł. W tym przypadku kwota wygranej jest stała i nie kumuluje się.

Więcej o: