PKP Intercity z dużymi zmianami od września. Ma być taniej i szybciej

Od września ceny biletów miesięcznych PKP Intercity zostaną obniżone - zapowiedział wiceprezes PKP Intercity Tomasz Gontarz. Dodatkowo z początkiem przyszłego miesiąca na niektórych trasach pociągi mają pojechać szybciej niż dotychczas.

"Wrzesień to czas powrotów do pracy, szkoły, uczelni (od października!) - chcemy to ułatwić i zachęcić potencjalnych pasażerów do skorzystania z naszych usług" - napisał na platformie XTomasz Gontarz, informując o "bardzo dobrej wiadomości dla pasażerów". Tą wiadomością jest obniżka cen biletów miesięcznych na kilkudziesięciu relacjach. Wiceprezes PKP Intercity nazwał ją "gigantyczną", ponieważ ma wynieść nawet 68 proc. Zapowiedział, że szczegóły tej obniżki zostaną przedstawione w przyszłym tygodniu. To nie jedyne zmiany, jakie czekają podróżnych od przyszłego miesiąca.  

Zobacz wideo Jak pobudzić polską kolej? Pytamy Jakuba Madrjasa

Pociągi PK Intercity pojadą szybciej na niektórych trasach

Od 3 września niektóre pociągi PKP Intercity pojadą szybciej i skrócą czas podroży. Pasażerowie krócej będą podróżować między innymi na trasie Kraków Główny - Gdańsk Główny. Najszybszy pociąg przewoźnika pokona ten odcinek w 4 godziny i 50 minut. To o 17 minut krócej, niż dotychczas, i o 6 minut krócej, niż najlepszy w historii polskiej kolei czas jazdy. Rzecznik PKP Intercity Cezary Nowak zapewnił zresztą, że na wielu odcinkach zostanie pobity historyczny rekord.   

Wymieńmy także, że z Warszawy do Krakowa pasażerowie pojadą w krótszym czasie. Dwa składy pokonają tę trasę w 2 godziny i 10 minut, co również stanowi rekord. Szybciej pojedziemy także na trasie Warszawa Centralna - Wrocław Główny. Najszybszy skład PKP Intercity pokona ją w 3 godziny i 33 minuty - o 16 minut krócej, niż w okresie wakacyjnym. Około 20-minutowemu skróceniu ulegnie także czas przejazdu między Warszawą Centralną a Poznaniem Głównym.  

Nowe połączenia i opcje w rezerwacji biletów

W ramach zmian, w rozkładzie od września pojawi się też nowe połączenie na trasie z Lublina do Poznania, a niektóre pociągi PKP Intercity powrócą na stację Warszawa Centralna. Ponadto o 18 zwiększy się liczba połączeń, w których podróżni podczas rezerwacji, będą mogli wybrać miejsce ze schematu graficznego. Graficzna rezerwacja miejsc pozwala wybrać konkretne miejsce w wagonie czy sprawdzić frekwencję w danym pociągu.   

Więcej o: