Zaskoczenie przed rokiem szkolnym. To będzie dodatkowy dzień na zakupy

Zbliża się niedziela, która nie będzie taka, jak większość w Polsce. W związku z nadchodzącym rokiem szkolnym wiadomość może być szczególnie znacząca dla uczniów, którzy będą chcieli odwiedzić sklepy. Czy 27 sierpnia będzie niedziela handlowa? Gdzie zrobimy zakupy?

Nadchodząca niedziela 27 sierpnia będzie inna, niż wiele z dotychczasowych, które miały miejsce w Polsce. Czy tego dnia będzie niedziela handlowa, dzięki której sklepy będą otwarte, a klienci zrobią zakupy?

Zobacz wideo Jakie sposoby na oszczędzanie mają Polacy? [SONDA]

Niedziela handlowa. Czy sklepy będą otwarte 27 sierpnia 2023 w Polsce?

Dnia 27 sierpnia otwarte będą zarówno sklepy, jak i duże centra handlowe. Najbliższa niedziela handlowa będzie jedną z siedmiu w tym roku i zarazem jedną z ostatnich, w których zakupy będą możliwe w wielu sieciach handlowych. W 2023 roku dodatkowe dni, w których sklepy będą otwarte, wypadają:

  • 9 stycznia 2023 r.,
  • 2 kwietnia 2023 r.,
  • 30 kwietnia 2023 r.,
  • 25 czerwca 2023 r.,
  • 27 sierpnia 2023 r.,
  • 17 grudnia 2023 r.,
  • 24 grudnia 2023 r.

Do końca 2023 roku pozostały więc zaledwie trzy niedziele handlowe, a nadchodząca będzie jedną z okazji na uzupełnienie wyposażenia szkolnego przed 1 września. Skorzystają również osoby wracające z urlopu, które zamierzają uzupełnić braki w artykułach spożywczych lub rzeczach potrzebnych dla domu. 

Zakupy w najbliższą niedzielę będą możliwe. Jakie sklepy będą otwarte?

Zakupy podczas najbliższej niedzieli handlowej będą możliwe nie tylko w sklepach spożywczych i marketach, ponieważ otwarte będą także sklepy odzieżowe, elektroniczne, a nawet budowlane. Warto jednak upewnić się, co do godzin otwarcia, ponieważ te mogą być w wielu miejscach zróżnicowane i skrócone ze względu na ostatni dzień tygodnia. Ograniczenia handlu zostały wprowadzone za sprawą ustawy dotyczącej handlu w niedzielę. Przepisy weszły w życie 1 marca 2018 roku. 

Więcej o: