Czy 27 sierpnia 2023 jest niedziela handlowa? W tych miejscach będziesz mógł zrobić zakupy

Czy niedziela przypadająca na 27 sierpnia 2023 r. jest niedzielą handlową? Gdzie warto udać się wtedy na zakupy spożywcze? Mamy dobre wieści dla fanów dużych supermarketów i galerii handlowych.

Ustawa ograniczająca handel w niedzielę weszła w życie 1 marca 2018 roku. Początkowo tylko dwie z czterech niedziel w miesiącu były uznawane za niehandlowe. W kolejnych latach liczbę niedziel handlowych systematycznie zmniejszano, między innymi do jednej w każdym miesiącu. Na 2023 rok przewidziano ich już tylko siedem.

Zobacz wideo Rysie złapane na fotopułapce! Zaskakująca liczba

Niedziela handlowa 27 sierpnia 2023. Co będzie otwarte dla klientów?

27 sierpnia to jedna z niedziel handlowych ujętych w kalendarzu handlowym na 2023 rok. Oznacza to, że swoje drzwi otworzą na nas nie tylko mniejsze sklepy osiedlowe, ale również większe dyskonty. Zakupy spożywcze będziemy mogli zrobić w dużych supermarketach, średniej wielkości obiektach handlowych i mniejszych lokalach działających na zasadzie franczyzy. Otwarte dla klientów będą także galerie handlowe, a w nich kina, sale zabaw dla dzieci czy sklepy z odzieżą. Z powodzeniem zatankujemy też na stacjach benzynowych i zjemy posiłek w lokalach gastronomicznych. W razie potrzeby możliwe będzie skorzystanie z oferty składów budowlanych i sklepów meblowych.

Ostatnie niedziele handlowe 2023 r. Kiedy i w jakich godzinach zrobimy zakupy?

Za nami już cztery z siedmiu niedziel, w które w 2023 roku nie obowiązuje zakaz handlu: 29 stycznia, 2 kwietnia, 30 kwietnia oraz 25 czerwca. Po 27 sierpnia najbliższa niedziela handlowa czeka nas dopiero w ostatnim miesiącu roku. Na grudzień zaplanowano bowiem aż dwa dni, w które sklepy mogą działać normalnie: 17 grudnia i 24 grudnia. Należy jednak pamiętać, że w związku ze świętem ostatnia niedziela handlowa w tym roku przewiduje otwarcie dyskontów tylko do godziny 14.

Więcej o: