Promocja na stacjach Orlenu. Do kiedy można z niej skorzystać?

Od 30 czerwca kierowcy po raz kolejny mogli skorzystać z wakacyjnej zniżki na paliwa oferowanej przez stacje Orlenu. Tańsze tankowanie zbliża się jednak ku końcowi. Do kiedy można skorzystać ze zniżki. Komu przysługuje?

Kolejna edycja promocji na stacjach Orlen ruszyła 30 czerwca. Od tego czasu kierowcy mogą zakupić paliwo w cenie niższej niż standardowa. W tym roku organizatorzy, z uwagi na ogromne powodzenie akcji, zdecydowali o zwiększeniu limitu tankowania z rabatem. - W zeszłym roku klienci skorzystali z akcji promocyjnej aż 16 milionów razy - mówił pod koniec czerwca Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Do kiedy będzie możliwe skorzystanie z promocji?

Zobacz wideo Co wpływa na ceny paliw? Czy jest szansa na obniżki? Pytamy Urszulę Cieślak

Tańsze paliwo na Orlenie. Do kiedy można skorzystać z promocji?

Z obniżki na stacjach Orlenu będzie można skorzystać do 31 sierpnia 2023 r. do godziny 23:59. Rabat w wysokości 30 groszy za litr przysługuje każdemu uczestnikowi programu lojalnościowego Vitay. Nowi klienci mogą przystąpić do promocji po zarejestrowaniu się w aplikacji Orlen Vitay. Co więcej, posiadacze Karty Dużej Rodziny mają szansę oszczędzić dodatkowe 10 groszy. Dla nich promocja wynosi 40 groszy za litr zatankowanego paliwa. Zniżki obejmują ceny dowolnych paliw (Efecta lub Verva). Warto jednak podkreślić, że promocja na stacjach Orlen obowiązuje przy jednorazowym tankowaniu maksymalnie 50 litrów, a z rabatu można skorzystać jedynie 8 razy. 

Promocyjna akcja Orlenu chwyciła. Orlen zyskał 5 mln użytkowników w aplikacji Vitay

Według danych opublikowanych przez portal dlahandlu.pl dzięki akcji promocyjnej Orlen zyskał ponad 5 mln nowych użytkowników aplikacji Vitay. "W pierwszym tygodniu trwania Wakacyjnej Promocji, aplikacja Orlen Vitay była najchętniej ściąganą darmową aplikacją na telefonach z systemem Android i drugą najpopularniejszą na telefonach z iOS" - podkreślił internetowy serwis.

W tym roku zaledwie od 30 czerwca do 8 sierpnia liczba użytkowników aplikacji zwiększyła się o ponad 600 tys. W 2023 roku odnotowano także zwiększony odsetek zrealizowanych kuponów promocyjnych. Od 30 czerwca do 8 sierpnia klienci wykorzystali o 16 proc. więcej kuponów niż w analogicznym okresie w ubiegłym roku. Co więcej, transakcje z wykorzystaniem promocji stanowiły ponad 1/3 sprzedanego paliwa w tym okresie. 

Więcej o: