Padła szóstka w Lotto. Kolejny milioner na Ślasku. To pierwsza wygrana w tej miejscowości

Kolejna w tym miesiącu szóstka w Lotto padła w województwie śląskim. Do szczęśliwca powędrowało ponad 5 mln złotych. W sobotnim losowaniu Lotto, poza główną wygraną, w całej Polsce odnotowano łącznie ponad 180 tys. innych zwycięskich kuponów.

W minioną sobotę (26 sierpnia) padła piąta już w tym miesiącu szóstka w Lotto. Szczęśliwe liczby wybrane przez maszynę losującą to: 5, 16, 19, 21, 22 i 32. Kumulację rozbił gracz z województwa śląskiego, którego zwycięski zakład został zawarty na chybił trafił. 

Zobacz wideo 42 dni męki. Tak wygląda rzeczywistość ferm przemysłowych

Padła szóstka w Lotto. Szczęśliwiec z województwa śląskiego został milionerem

Główna wygrana w sobotnim losowaniu padła w punkcie Lotto w Konopiskach (woj. śląskie). Zwycięskie liczby zagwarantowały szczęśliwcowi aż 5 425 833,70 złotych. Tym samym trafił on na listę jako 1525 Lottomilioner. Oprócz nagrody głównej Totalizator Sportowy poinformował także o 180 tys. innych wygranych w całej Polsce. Pozostali gracze trafili łącznie ponad 6,9 mln złotych. Kolejne losowanie Lotto odbędzie się już w czwartek 31 sierpnia. Do wygrania jest 2 mln złotych. Z kolei w loterii Eurojackpot już w ten piątek będzie można wygrać aż 130 mln złotych. 

Jak grać w Lotto i Lotto Plus?

Aby zagrać w Lotto, należy zakupić zakład, który kosztuje trzy złote. Następnie należy wytypować sześć z 49 liczb. Można to zrobić samodzielnie lub też wybrać opcję na "chybił trafił". Wówczas to komputer generuje losowe liczby. Aby zwiększyć szansę na wygraną, można zagrać w Lotto Plus. W takim przypadku wystarczy do zakładu Lotto dopłacić złotówkę, by liczby wzięły udział w dodatkowym losowaniu. W nim także losowanych jest sześć z 49 liczb. W tym przypadku wygrana w wysokości miliona złotych jest stała i nie kumuluje się.

Losowania Lotto i Lotto Plus odbywają się we wtorki, czwartki i soboty. Według wyliczeń Totalizatora Sportowego prawdopodobieństwo wytypowania "szóstki" wynosi 1 do 13 983 816. Z kolei szanse na wygraną dowolnej nagrody, według przedstawicieli przedsiębiorstwa, to aż 1 do 54

Więcej o: