Kanapka mniejsza niż na zdjęciu. Burger King został pozwany przez klientów

Burger King został pozwany przez klientów. Kanapki miały być "przepełnione składnikami", a w rzeczywistości są mniejsze niż te prezentowane w materiałach marketingowych - twierdzą. Firma zaprzecza.

Burger King na stronach internetowych w Stanach Zjednoczonych opisuje Whoppera jako burgera, który zawiera w sobie "naprawdę mięsny kotlet" - przypomina BBC. Klienci mają inne odczucia, dlatego też złożyli zbiorowy pozew. 

Zobacz wideo "Co tak drogo?". Nowy cykl Gazeta.pl sprawdza, czy z drożyzną da się walczyć. Zaczynamy od schabowego

Burger King pozwany przez klientów. "Serwujemy te same burgery, co w reklamach"

Klienci zarzucają sieci restauracji, że umyślnie oszukiwała konsumentów. W ich opinii kanapka Whopper przedstawiana jest w menu jako bardziej mięsna i "przepełnioną składnikami". Na zdjęciach ma wyglądać na o 35 proc. większą, niż ta podawana klientom. Burger King nie przyznaje się "do winy". - Twierdzenia powoda są fałszywe - powiedzieli przedstawiciele firmy dziennikarzom BBC.

Burger King na początku argumentował, że nie ma obowiązku dostarczania produktów, które wyglądają "dokładnie jak na zdjęciu". Złożył wniosek o oddalenie pozwu. Sąd okręgowy w Miami jednak ten wniosek odrzucił. "Grillowane burgery, które przedstawiany w naszych reklamach to te same, które serwujemy w milionach kanapek Whooper na całym świecie" - napisała firma w późniejszym oświadczeniu. 

USA. Burger King nie jest jedyny. Oberwały: Taco Bell, Wendy's i McDonald

W Stanach Zjednoczonych z podobnymi zarzutami mierzą się także konkurencyjne sieci - podkreśla BBC. Taco Bell (firma specjalizująca się w potrawach meksykańskich i meksykańsko-teksańskich) została  pozwane za podawanie pizzy i wrapów z połową reklamowanego nadzienia. Z kolei jeden z klientów oskarżył Wendy's i McDonald o to, że obydwie firmy w Nowym Jorku podają produkty o co najmniej 15 proc. mniejsze niż na zdjęciach. 

Więcej o: