PKP Intercity obniża ceny biletów na wybranych trasach. Nawet 239 zł mniej

PKP Intercity ogłasza mocne obniżki cen biletów. Największa z nich wyniesie aż 239 złotych. Ponadto seniorzy będą mogli liczyć we wrześniu na większe upusty.

PKP Intercity wprowadza obniżki cen miesięcznych biletów odcinkowych na 20 wybranych trasach. Obejmą one w sumie 930 odcinków, a średnia obniżka wyniesie blisko 50 złotych. Największy upust sięgnie 239 złotych, a 20 procent obniżek przekroczy 100 złotych na bilecie.

Zobacz wideo Karnowski: PKP jest dużo mniej punktualne niż kolej w Ukrainie

Ceny biletów w dół. PKP Intercity ogłasza obniżki na wybranych trasach

Upustami objęto trasy łączące stolice większości regionów z mniejszymi ośrodkami miejskimi. Skala obniżek ma pozwolić na najbardziej konkurencyjną spośród innych przewoźników ofertę biletów okresowych. Zakres obniżek wynosi od 1 do 239 złotych i zależy od dotychczasowych cen oraz poziomu wypełnienia składów na wybranych trasach. Największe obniżki będą dotyczyć województw pomorskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Wiceprezes PKP Intercity Tomasz Gontarz powiedział, że celem jest zachęcenie do korzystania z połączeń kolejowych. Przewoźnik chce przekonać pasażerów do regularnego korzystania ze swoich usług na przykład podczas dojazdu do pracy. "Zgodnie z zapowiedzią. Oto i one, ogromne obniżki cen biletów okresowych w PKP Intercity! Największa aż o 68 proc.! Ponadto przypominam, że przez cały wrzesień nasi seniorzy (od 60 lat) podróżują ze zwiększonym upustem z -30 proc. na -35 proc. Dotrzymujemy słowa" - napisał Gontarz w mediach społecznościowych.

PKP Intercity zapowiada zmiany. Pociągi pojadą szybciej

Wraz z obniżką cen biletów, PKP Intercity zapowiadało, że od 3 września niektóre pociągi pojadą szybciej i skrócą czas podróży. Pasażerowie krócej będą podróżować m.in. na trasie Kraków Główny - Gdańsk Główny. Najszybszy pociąg przewoźnika pokona ten odcinek w 4 godziny i 50 minut. To o 17 minut krócej, niż dotychczas, i o 6 minut krócej, niż najlepszy w historii polskiej kolei czas jazdy. Rzecznik PKP Intercity Cezary Nowak zapewnił zresztą, że na wielu odcinkach zostanie pobity historyczny rekord.

W krótszym czasie pasażerowie będą mogli jechać również na trasie z Warszawy do Krakowa. Dwa składy pokonają tę trasę w 2 godziny i 10 minut, co również stanowi rekord. Szybciej pojedziemy na trasie Warszawa Centralna - Wrocław Główny. Najszybszy skład PKP Intercity pokona ją w 3 godziny i 33 minuty - o 16 minut krócej, niż w okresie wakacyjnym. Około 20-minutowemu skróceniu ulegnie także czas przejazdu między Warszawą Centralną a Poznaniem Głównym. Szczegóły znajdziemy na stronie PKP Intercity.

Więcej o: