Buty dla dzieci ze szkodliwą substancją. Sinsay wycofuje produkt, UOKiK alarmuje

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował, że w obuwiu dla dzieci marki Sinsay wykryto podwyższoną zawartość substancji, która może być szkodliwa dla zdrowia. Przedsiębiorstwo odzieżowe LPP postanowiło wycofać produkt ze sprzedaży.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował komunikat dotyczący obuwia marki Sinsay. UOKiK przekazał, że w kaloszach dla dzieci wykryto potencjalnie szkodliwą substancję. Przedsiębiorstwo odzieżowe LPP, do którego należy Sinsay, postanowiło wycofać obuwie ze sprzedaży. Poproszono także klientów o zaprzestanie korzystania z produktu i jego zwrot.

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 161 [zawiera autopromocję]

UOKiK o obuwiu dla dzieci marki Sinsay: Podwyższona zawartość ftalanu może być niebezpieczna dla zdrowia

UOKiK został poinformowany o wykryciu substancji przez właściciela marki Sinsay. "Przedsiębiorca LPP S.A. powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w obuwiu marki Sinsay, nr modelu: 7450R-42X, wyprodukowanym w Chinach, wykryto podwyższoną zawartość ftalanu Bis (2-etyloheksylu), co może być niebezpieczne dla zdrowia" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie UOKiK.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zaznaczył, że "UOKiK nie jest właściwy do udzielania szczegółowych informacji konsumentom odnośnie akcji ogłaszanych i prowadzonych przez przedsiębiorców", a komunikat "nie stanowi nakazu wycofania produktu z rynku". O decyzji LPP S.A. oraz działaniach, które powinni podjąć klienci, poinformował natomiast sam przedsiębiorca.

LPP wycofuje ze sprzedaży obuwie dla dzieci "w związku z niespełnieniem standardów jakości Sinsay"

W komunikacie opublikowanym na stronie sinsay.com napisano, że marka podjęła decyzję o wycofaniu swojego produktu ze sprzedaży "w związku z niespełnieniem standardów jakości Sinsay". Producent opisał również procedurę zwrotu przeznaczoną dla klientów, którzy kupili wspomniany produkt. Przekazano, że produkty zakupione w sklepach stacjonarnych można zwrócić w w dowolnym salonie stacjonarnym Sinsay. Produkty zakupione w sklepie internetowym można również zwrócić, korzystając z konta klienta Sinsay. Osoby, które chcą uzyskać więcej informacji, mogą skontaktować się z przedstawicielami Sinsay pod numerem telefonu 58 353 65 65.

Więcej o: