Polak wielkim wygranym w Eurojackpot. Wydał 12 zł i został milionerem. Jakie liczby były szczęśliwe?

Polak jest jednym ze szczęśliwców, który wygrał w ostatnim losowaniu Eurojackpot. Kupił los za 12,5 złotych, który zapewnił mu ogromną wygraną. Ile pieniędzy trafi na jego konto i jakie liczby okazały się szczęśliwe?

Losowania Eurojackpot odbywają się w całej Europie w każdy wtorek i piątek. Główna wygrana sięga czasami ponad 100 mln euro. W losowaniu, które odbyło się 1 września, do zdobycia było 28 mln euro. Ile wygrał Polak?

Zobacz wideo Piotr Bednarek i Grzegorz Walijewski w Porannej rozmowie Gazeta.pl (08.09)

Polak wygrał w Eurojackpot. Otrzyma ponad milion złotych

W ostatnim losowaniu w Eurojackpot nikt nie wygrał głównej nagrody, padły jednak wygrane II i III stopnia. Szczęśliwy los Polaka zapewnił mu wygraną III stopnia. Gracz otrzyma dokładnie 1 615 068,10 zł. Według informacji kolektury, szczęśliwymi liczbami w piątkowym losowaniu były: 1, 13, 16, 23, 27 + 10 i 11.

Nagrody III stopnia padły również w Niemczech, Hiszpanii i na Węgrzech. Nieco więcej szczęścia mieli obywatele Łotwy, Słowacji, Finlandii oraz Niemiec, do których trafiły wygrane II stopnia (447 557,90 euro, co daje ponad dwa mln zł).

Eurojackpot. Jak zagrać i na czym polega gra?

Jeden zakład w Eurojackpot kosztuje 12,5 zł. Należy wybrać pięć liczb z 50 oraz dwie liczby z 12. Można wybrać je samodzielnie lub zagrać na chybił trafił. Udział w losowaniu można wziąć również w formie online. Losowania liczb odbywają się we wtorki między godz. 20:15 a 21:00 i w piątki między godz. 20:00 a 21:00 - przekazała kolektura.

Jak informuje Lotto, dowodem udziału w grze jest kupon, który należy zachować do ogłoszenia wyników losowania. "Zachowaj kupon. To jedyny dowód udziału w grze i podstawa do wypłaty wygranej. Jeśli grasz online, dowodem udziału w grze jest zapis elektronicznej transakcji w systemie sprzedaży przypisanej do Twojego konta gracza" - czytamy na stronie Lotto.pl.

Więcej o: