Ile zarabia Fernando Santos jako selekcjoner reprezentacji Polski? To najwyższa pensja w historii

Reprezentacja Polski zajmuje przedostatnie miejsce w grupie eliminacyjnej do mistrzostw Europy w piłce nożnej. Słabe wyniki sportowe nie wpływają na zarobki selekcjonera Fernando Santosa. Portugalczyk otrzymuje za pracę z drużyną narodową dwa miliony euro rocznie. To największa kwota wypłacana kiedykolwiek przez PZPN trenerowi polskiej kadry.

10 września reprezentacja Polski w piłce nożnej przegrała 0:2 z Albanią. To kolejny w ostatnim czasie wynik, który wielu kibiców uznaje za kompromitację naszej kadry. Porażki z nisko notowanymi rywalami nie mają jednak przełożenia na sytuację finansową Fernando Santosa. Selekcjoner reprezentacji otrzymuje od Polskiego Związku Piłki Nożnej pensję kilkukrotnie wyższą niż jego poprzednicy.

Zobacz wideo Wraca konflikt w kadrze. "Pokłócił się z Krychowiakiem o pieniądze"

Fernando Santos dostaje od PZPN 2 mln euro - więcej niż Michniewicz, Sousa i Brzęczek razem wzięci

Jak poinformował sport.pl, Fernando Santos zarabia w reprezentacji Polski dwa miliony euro rocznie. Oznacza to, że jego miesięczne wynagrodzenie wynosi ok. 735 tysięcy złotych. To najwyższa pensja wypłacana przez PZPN w historii naszej kadry.

Poprzednicy Fernando Santosa zarabiali znacznie mniej od 68-letniego Portugalczyka. Zanim Santos objął stanowisko selekcjonera, najlepiej opłacanym trenerem w historii polskiej kadry był Paulo Sousa. Rodak Santosa pobierał pensję w wysokości ok. 315 tys. zł. Jeżeli zsumujemy wynagrodzenia trzech selekcjonerów, którzy prowadzili kadrę bezpośrednio przed Santosem (Czesław Michniewicz, Paulo Sousa i Jerzy Brzęczek), to okaże się, że ich zarobki były łącznie niższe niż pensja obecnego trenera polskich piłkarzy.

Reprezentacja Fernando Santosa przegrał z Mołdawią. Ale za to strzeliliśmy dwie bramki Wyspom Owczym

Fernando Santos poprowadził dotąd reprezentację Polski w sześciu meczach. Był wśród nich towarzyski mecz z Niemcami, wygrany przez Polaków 1:0. Pozostałe pięć spotkań było rozgrywanych w ramach eliminacji do EURO 2024. Polscy piłkarze przegrali trzy takie mecz - z Czechami, Albanią oraz Mołdawią. Ostatni z wymienionych zespołów znajdował się przed spotkaniem z Polakami na 171. miejscu w rankingu FIFA; Polska zajmuje obecnie w tym rankingu 26. lokatę. Dwa mecze eliminacyjne zakończyły się zwycięstwem Polaków. Pokonaliśmy 1:0 Albanię oraz 2:0 Wyspy Owcze (124. miejsce w rankingu FIFA). Polska zajmuje aktualnie przedostatnie miejsce w grupie eliminacyjnej do mistrzostw Europy.

Więcej o: