Rosja. Władimir Putin nie ukrywa podziwu dla Elona Muska. "Jest osobą wybitną"

- Jeśli chodzi o prywatnych przedsiębiorców, Elon Musk jest bez wątpienia osobą wybitną - przyznał Władimir Putin w trakcie VIII Wschodniego Forum Ekonomicznego we Władywostoku. Rosyjski przywódca nie ukrywał swojego podziwu dla amerykańskiego miliardera.

Od 10 do 13 września we Władywostoku odbywa się VIII Wschodnie Forum Ekonomiczne. Tegoroczne hasło wydarzenia brzmi: "W kierunku współpracy, pokoju i dobrobytu". Prezydent Rosji Władimir Putin podczas swojego przemówienia nie krył słów uznania wobec Elona Muska - jednego z najbogatszych ludzi na świecie, według list  Bloomberga i Forbesa oraz współzałożyciela przedsiębiorstw PayPal, SpaceX czy Tesla.

Zobacz wideo Nas nie stać na mieszkanie, a Musk przejmuje Twittera. Zobacz jak [Next Station]

Rosja. Władimir Putin chwalił Elona Muska. "Aktywny i utalentowany biznesmen"

12 września prezydent Rosji, podczas swojego przemówienia we Władywostoku, mówił m.in. o wojnie w Ukrainie oraz o dokonaniach Elona Muska. - Jeśli mówimy o prywatnym biznesie Elona Muska, to z pewnością jest on wybitną osobą i należy to docenić. Myślę, że jest rozpoznawany na całym świecie. Jest aktywnym i utalentowanym biznesmenem. Robi wiele, w tym przy wsparciu państwa amerykańskiego - mówił Putin, cytowany przez Ukraińską Prawdę.

- My ze swojej strony również zamierzamy promować tego rodzaju prace związane z przestrzenią kosmiczną - dodał.  Zaznaczył także, że Musk "to aktywny i utalentowany biznesmen". 

Wojna w Ukrainie. Elon Musk wyłączył sieć Starlink, aby ukraińskie drony nie uderzyły w rosyjskie statki na Krymie

Jak poinformowała stacja CNN, w ubiegłym roku Elon Musk miał uniemożliwić ukraińskim dronom atak na rosyjskie statki. Według doniesień zawartych w nieopublikowanej jeszcze biografii miliardera, autorstwa dziennikarza Waltera Isaacsona, Ukraina chciała wówczas zaatakować rosyjskie okręty stacjonujące na Krymie.

Gdy drony zbliżyły się do okrętów, straciły łączność i zostały porwane przez morze, a następnie wyrzucone na brzeg. Jak przekazała stacja, decyzja Muska była spowodowana obawą o użycie broni nuklearnej przez Rosję. Stwierdził, że nie chce, aby Starlink był zaangażowany w wojnę w Ukrainie.

Więcej o: