Rowerowe rondo powstało w Warszawie. "Czy rowerzyści są na to mentalnie gotowi?"

W Miasteczku Wilanów w Warszawie w ramach przebudowy skrzyżowania powstało rowerowe rondo. Nie jest to pierwsze tego typu rondo dla rowerzystów - podobne funkcjonuje na Polu Mokotowskim, a jego patronem został... komik Benny Hill.

Skrzyżowanie na ulicy Przyczółkowej zostało całkowicie przebudowane. Inwestycja pochłonęła prawie 28 milionów złotych. Od strony ul. Vogla jezdnia rozszerzyła się z jednego pasa do trzech. Podobnie stało się na ul. Branickiego. Natomiast jezdnia ul. Przyczółkowej w stronę centrum została rozszerzona aż do pięciu pasów.

Zobacz wideo Morawiecki zganił Trzaskowskiego. "Bawił się na imprezie, gdy Warszawa została zalana!"

Rowerowe rondo w Warszawie

Na skrzyżowaniu zaprojektowano również przejazdy rowerowe. Co więcej, na drodze rowerowej wzdłuż ul. Przyczółkowej zbudowano rondo dla rowerzystów, aby zminimalizować ryzyko kolizji. "Rondo rowerowe to znakomity pomysł, nasuwa się tylko pytanie, czy rowerzyści są już na nie mentalnie gotowi" - komentuje serwis spidersweb.pl.

Nie jest to jedyne tego typu rondo w Warszawie. Podobne od lat funkcjonuje na Polu Mokotowskim, a jego patronem został... Benny Hill, jeden z najsłynniejszych komików. "Chyba tej sił już nie powstrzymamy" - pisał na Facebooku pełnomocnik prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej w 2020 roku.

Warszawa. Trwa przebudowa skrzyżowania w Miasteczku Wilanów

Skrzyżowanie na ulicy Przyczółkowej będzie jeszcze przebudowywane. "Czekamy na rozstrzygnięcie przez urząd wojewódzki odwołań od zezwolenia na realizację inwestycji drogowej polegającej na rozbudowie Vogla pomiędzy Przyczółkową a Kostki Potockiego. Po rozpatrzeniu odwołań podamy termin rozpoczęcia prac na tym odcinku (mamy wykonawcę i środki w budżecie)" - wyjaśniał Burmistrz Dzielnicy Wilanów Ludwik Rakowski. Jak tłumaczył, trwa projektowanie m.in. poszerzenia chodnika na Vogla od Przyczółkowej do Europejskiej oraz docelowe odwodnienie skrzyżowania Vogla z Europejską.

Więcej o: