Zamknęli odcinek drogi wojewódzkiej nr 604. Będą na niej lądować samoloty wojskowe

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie powiadomił o całkowitym zamknięciu drogi wojewódzkiej nr 604 w miejscu Drogowego Odcinka Lotniskowego pomiędzy Nidzicą i Wielbarkiem. Na zamkniętym odcinku odbędzie się szkolenie lotnicze.
Zobacz wideo Piotr Kuczyński analityk domu inwestycyjnego Xelion wyjaśnia spadek złotówki

Dojazd do Drogowego Odcinka Lotniskowego (DOL) będzie możliwy od strony Nidzicy oraz od strony Wielbarka, ale przejazd przez DOL będzie zabroniony. Zamknięcie tego odcinka spowodowane jest przeprowadzeniem szkolenia lotniczego przez służby wojskowe. "Zalecany jest objazd drogą wojewódzką nr 545 Nidzica - Jedwabno i drogą wojewódzką nr 508 Jedwabno - Wielbark" - wyjaśnia w mediach społecznościowych Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

Warmińsko-mazurskie. Odcinek DW nr 604 zamknięty, odbędą się ćwiczenia wojskowe

Wskazana trasa będzie zamknięta w okresie od 18 września do 3 października. Szczegóły nadchodzących ćwiczeń wojskowych nie są jeszcze znane. Na drodze mają lądować samoloty SU-22, MiG-29 oraz F-16 - pisała "Gazeta Wyborcza".

W sąsiedztwie Drogowego Odcinka Lotniskowego znajdującego się na drodze nr 604 zlokalizowany był kiedyś poligon wojskowy Muszaki, dla którego odcinek ten był lotniskiem zapasowym. Dziś rozważana jest reaktywacja tego poligonu - podaje z kolei portalsamorzadowy.pl.

Polska ma ponad 20 Drogowych Odcinków Lotniskowych

"W Polsce obecnie istnieje prawdopodobnie ponad 20 DOL-i (szczegółowe informacje w tym zakresie są niejawne), jednak większość z nich od lat nie była wykorzystywana. Dlatego z dużym prawdopodobieństwem duża ich część (o ile nie większość) znajduje się w stanie technicznym uniemożliwiającym bezpieczne lądowanie" - wyjaśnia rynekinfrastruktury.pl.

Więcej o: