Erasmus nie tylko dla studentów. Młodzi przedsiębiorcy mogą dostać 6600 euro. Jest jeden warunek

Erasmus dla młodych przedsiębiorców to program, dzięki któremu można otrzymać nawet 6600 euro. Do ubiegania się o środki z Unii Europejskiej są uprawnione osoby planujące założenie własnej działalności gospodarczej oraz przedsiębiorcy, którzy rozpoczęli swój biznes w ciągu ostatnich trzech lat.

Finansowany przez Unię Europejską Erasmus dla młodych przedsiębiorców to program, który ma wspierać początkujących biznesmenów. Osoby uprawnione do uczestnictwa w konkursie mogą ubiegać się o dotację w wysokości do 6600 euro. Przedsiębiorcy, którzy wzięli udział w programie, opowiedzieli o płynących z niego korzyściach.

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 162 [zawiera autopromocję]

Erasmus dla młodych przedsiębiorców. Od 530 do 1100 euro comiesięcznego wsparcia z UE

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości to jeden z punktów kontaktowych unijnego programu. Na stronie PARP możemy przeczytać, że "celem konkursu Erasmus dla młodych przedsiębiorców jest sfinansowanie przyszłym i początkującym przedsiębiorcom możliwości uczenia się od doświadczonych ludzi biznesu, prowadzących firmy w innych państwach".

W programie mogą wziąć udział przedsiębiorcy, którzy rozpoczęli własną działalność gospodarczą w ciągu ostatnich trzech lat, a także osoby planujące jej założenie. Erasmus dla młodych przedsiębiorców umożliwia wyjazdy do krajów Unii Europejskiej, których długość może wynieść maksymalnie sześć miesięcy. Uczestnicy programu otrzymują podczas pobytu za granicą wsparcie finansowe w wysokości od 530 do 1100 euro. Konkretna kwota dotacji jest uzależniona od tego, do jakiego państwa wyjeżdża dana osoba.

Młodzi przedsiębiorcy o zaletach programu: Erasmus daje finansowe poczucie bezpieczeństwa

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przywołała wypowiedzi osób, które wzięły udział w Erasmusie dla młodych przedsiębiorców. Znalazła się wśród nich Marta Pokojowczyk, właścicielka wrocławskiej manufaktury oferującej ręcznie tkane materiały do dekoracji wnętrz mieszkalnych oraz akcesoria modowe. - Bardzo ważne jest to, że Erasmus daje finansowe poczucie bezpieczeństwa. Żyje się skromnie, ale dieta z powodzeniem wystarcza na to, żeby wynająć kąt do spania i kupić sobie jedzenie - powiedziała Marta Pokojowczyk.

O zaletach programu opowiedziała również Dorota Giżyńska, właścicielka szkoły językowej. - Uczestnictwo w programie Erasmus dla młodych przedsiębiorców otwiera oczy, poszerza horyzonty, pozwala zebrać doświadczenie i spojrzeć na pewne sprawy z zupełnie innej perspektywy. Nabrałam też pewności siebie na gruncie zawodowym. Dowiedziałam się, co umiem, co robię dobrze, a czego nie umiem i nad czym powinnam popracować - stwierdziła Dorota Giżyńska.

Więcej o: