Ważna informacja dla turystów w Zakopanem. Jeden z najpopularniejszych szlaków zostanie zamknięty

Mimo że wakacje już się skończyły, pogoda wciąż zachęca do wykorzystania zaległego urlopu. Dla tych, którzy postanowili wypocząć w górach, mamy ważną informację. W dniach 18 - 22 września lepiej zrezygnować z wycieczki nad Morskie Oko - w tych dniach główna trasa będzie całkowicie zamknięta.

Tatrzański Park Narodowy przekazał, że w dniach 18 - 22 września planowane jest całkowite zamknięcie drogi do Morskiego Oka na odcinku Wodogrzmoty Mickiewicza - Włosienica. Jaki jest powód takiej decyzji? Starostwo Powiatowe w Zakopanem prowadzi remont drogi do Morskiego Oka na odcinku około 1 km, gdzie - o ile pozwolą na to warunki pogodowe - zostanie wylany nowy asfalt.  Oznacza to, że turyści, którzy chcieli wybrać się na blisko 8 km spacer asfaltem, będą musieli poszukać alternatywnej drogi.

Zobacz wideo Policyjny dron patrolował okolice szkoły. Sprawdzał, jak zachowują się kierowcy

Trasa na Morskie Oko zostaje zamknięta

Jedną z nich jest dojście z Palenicy Białczańskiej do szlaku w kierunku Doliny Pięciu Stawów Polskich, a także do Roztoki. Z kolei do Morskiego Oka dojście będzie możliwe jedynie od strony Doliny Pięciu Stawów przez Świstówkę Roztocką oraz przez Szpiglasową Przełęcz. Jednak warto pamiętać, że tam nie poruszamy się asfaltem. Szlak wymaga odpowiedniego obuwia. Adidasy czy - co gorsza - klapki zupełnie nie nadają się na taką wycieczkę. 

Droga do Morskiego Oka nie jest jedyną, która przechodzi remont. Od środy 13 września aż do odwołania, został zamknięty szlak między Zawratem a Kozią Przełęczą. Z kolei w piątek i sobotę wyłączony z użytku był żółty szlak z Koziej Dolinki przez Kozią Przełęcz do Doliny Pięciu Stawów, gdzie również prowadzono remont. Nie tylko szlaki turystyczne przechodzą przebudowę. Od 4 września schronisko na Hali Kondratowej zostało całkowicie wyłączone z użytku, gdzie będą prowadzone prace budowlane. Tatrzański Park Narodowy podkreśla, że wszelkie informacje są na bieżąco aktualizowane, a turyści przed ruszeniem w trasę powinni sprawdzić nie tylko czy dany szlak jest dostępny w wybranych przez nich dniach, ale także zaleca się monitorowanie warunków pogodowych. 

Więcej o: