"Hrabia z Hiszpanii" czarował złotem kobiety w Warszawie. Obiecywał wakacje w zamian za przelew

"Hrabia z Hiszpanii" grasował po ulicach Warszawy i przekonywał kobiety, że ma chwilowe problemy finansowe. Obiecywał luksusowe wakacje w zamian za przelew. "Hrabia" został zatrzymany przez policję, która potwierdziła, że dwie kobiety dały się nabrać i straciły w ten sposób 20 tysięcy złotych.

62-letni mężczyzna grasował po ulicach Warszawy i podawał się za zamożnego arystokratę. Obwieszony złotem i markowymi zegarkami "Hrabia z Hiszpanii" pozował na tle rzekomo swojego prywatnego odrzutowca, jachtu oraz drogich sklepów w prestiżowych lokalizacjach.

Zobacz wideo Rozmowa policjantki z oszustem, który próbował jej wmówić, że w przeszłości inwestowała w kryptowaluty

Warszawa. "Hrabia z Hiszpanii" oszukiwał kobiety

Mężczyzna zaczepiał przypadkowe kobiety na lotniskach i dworcach. Opowiadał im o swoim bujnym życiu towarzyskim, pokazywał zdjęcia z egzotycznych podróży i chwalił się znajomościami wśród hiszpańskich elit. Tymi kłamstwami 62-latek wzbudzał zaufanie swoich ofiar, co bardzo szybko przynosiło zamierzony przez niego efekt - informuje Komenda Rejonowa Policji Warszawa I.

Oszust wmawiał kobietom, że ma przejściowe kłopoty finansowe, które miały wynikać z zablokowania przez bank jego kart płatniczych. Prosił w związku z tym o pożyczki w różnych kwotach na bilet samolotowy, czy też pilny zabieg medyczny. W zamian oferował kobietom zaproszenie do Hiszpanii i gościnę w swojej posiadłości.

"Hrabia z Hiszpanii" zatrzymany. Dwie kobiety oszukane na 20 tys. złotych

Policjanci mają oficjalne zawiadomienia od dwóch pokrzywdzonych kobiet, które straciły w ten sposób blisko 20 tys. złotych. Śledczy podejrzewają jednak, że oszukanych w ten sposób osób, które z różnych powodów nie zgłosiły jeszcze sprawy na policję, może być znacznie więcej. Mężczyzna w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa.

62-latek usłyszał już zarzuty. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ, podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Więcej o: