Milionowe odprawy dla byłych pracowników Browaru Leżajsk. Znamy kwoty

Grupa Żywiec przekazała, że zwolnieni pracownicy Browaru Leżajsk otrzymają miliony złotych w ramach odpraw. Tymczasem firma wciąż prowadzi rozmowy z potencjalnymi inwestorami w sprawie sprzedaży browaru.

Należący do Grupy Żywiec Browar Leżajsk zakończył produkcję na początku miesiąca. 83 pracownikom zapewniono odprawy o łącznej wartości 21,5 mln zł. Zaledwie 20 proc. tej kwoty było sumą wymaganą przez przepisy Kodeksu Pracy - wyjaśnił Simon Amor, prezes Grupy Żywiec w liście do samorządowców z Leżajska, który opublikował Grzegorz Sobejko, wójt Gminy Leżajsk.

Zobacz wideo Jakie motywacje stoją za tak znacznymi obniżkami cen paliwa?

Grupa Żywiec wypłaciła sowite odprawy pracownikom Browaru Leżajsk

Grupa Żywiec dodaje, że pracownicy otrzymali również pakiety odpraw wynikające z wewnętrznych porozumień oraz dodatkowe środki na przekwalifikowanie. "Wierzymy, że jest to poziom wsparcia, które umożliwi pracownikom przejście przez tę trudną w ich życiu zmianę" - podkreślił Simon Amor. Jak czytamy dalej, "mniejsza grupa pracowników nadal pozostaje z nami. Dbają o bezpieczeństwa i sprawności technicznej zakładu".

Prezes Grupy Żywiec przekazał również, że prowadzone są "zaawansowane rozmowy" z inwestorami z różnych branż w sprawie sprzedaży Browaru Leżajsk. Spółka nie ujawnia szczegółów.

Grupa Żywiec prowadzi rozmowy w sprawie sprzedaży Browaru Leżajsk

7 lutego 2023 roku Grupa Żywiec ogłosiła zamiar reorganizacji swojej produkcji w Polsce, co w praktyce miało oznaczać zakończenie produkcji w browarze w Leżajsku w czerwcu 2023 roku. Takiemu rozwiązaniu sprzeciwili się samorządowcy. Pod ich naciskiem Grupa Żywiec zmieniła zdanie - zdecydowano o wystawieniu browaru na sprzedaż.

Więcej o: