Mieszkańcy Bogatyni nie zobaczyli reportażu TVN24 o PiS. W mieście doszło do awarii prądu. "Przypadek?"

Na antenie TVN24 wyemitowano reportaż "Do spółki z PiS. Dla dobra partii". Byli szefowie państwowych spółek opisali w nim mechanizm premiowania działaczy Prawa i Sprawiedliwości z Bogatyni w zamian za finansowanie kampanii PiS. Mieszkańcy Bogatyni nie mogli zobaczyć tego materiału, ponieważ w czasie emisji na terenie miasta doszło do awarii prądu.

3 października TVN24 pokazał reportaż "Do spółki z PiS. Dla dobra partii". Wieloletni działacze Prawa i Sprawiedliwości opisali w nim mechanizm oferowania stanowisk w spółkach Skarbu Państwa w zamian za finansowanie kampanii PiS. Mieszkańcy Bogatyni nie mogli jednak zobaczyć reportażu TVN24, ponieważ tuż przed jego premierą na terenie miasta doszło do awarii prądu.

Zobacz wideo "Tej elektrowni nie zamkniemy, niezależnie od decyzji TSUE". Adam Bielan w Bogatyni

"Gdybyśmy nie byli w PiS, nie dostalibyśmy stanowisk". B. dyrektor Elektrowni Turów wystąpił w reportażu

W reportażu TVN24 wystąpił były dyrektor Elektrowni Turów Piotr Frąszczak oraz były prezes spółki MegaSerwis Kazimierz Szczech. Obaj są związani z Bogatynią. - Gdybyśmy nie byli w PiS, nie dostalibyśmy tych stanowisk - przyznali wieloletni działacze Prawa i Sprawiedliwości.

W materiale TVN24 opisano mechanizm premiowania osób związanych z PiS przy wykorzystaniu państwowych spółek. Mężczyźni twierdzili, że Prawo i Sprawiedliwość zatrudniało w spółkach Skarbu Państwa ludzi, którzy mieli "odwdzięczać" się, rekrutując pracowników lojalnych wobec PiS, a także wpłacając pieniądze na kampanie tego ugrupowania. Jeden z rozmówców TVN24 powiedział, że "gdy wpłacił za mało, to dostał telefon, że partia na to krzywo patrzy i musi jeszcze dopłacić".

Bogatynia. Mieszkańcy nie zobaczyli reportażu TVN24 o PiS. "Właśnie wyłączyli prąd... Przypadek?"

Reportaż "Do spółki z PiS. Dla dobra partii" wyemitowano o godzinie 20:30. Chwilę wcześniej na terenie Bogatyni doszło do awarii prądu, o czym poinformował na Twitterze poseł Platformy Obywatelskiej Michał Jaros. "W 'Czarno na białym' w TVN24 dziś o 20:30 program 'Do spółki z PiS. Dla dobra partii' o stanowiskach dla ludzi partii, politycznej korupcji i finansowaniu partii. I wiecie co? W Bogatyni właśnie wyłączyli prąd... Przypadek?" - napisał Michał Jaros.

Informację o awarii prądu potwierdził o godzinie 22 oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu. Początkowo lokalne media donosiły, że awaria miała zakończyć się około godz. 21. Później przekazano jednak, że przewidywany czas naprawy to godzina 6 rano w środę 4 października, dzień po emisji reportażu TVN24.

Więcej o: