Boże Narodzenie 2023. Kiedy wziąć urlop, żeby mieć więcej wolnego? Ważna decyzja ws. Wigilii

Święta Bożego Narodzenia pozwolą nam w tym roku dłużej odpocząć od pracy. Wystarczy dobrze zaplanować urlop, by mieć nawet 10 dni wolnych w okresie świątecznym. Warto również wiedzieć, że rząd podjął ważną decyzję dotyczącą pracy w Wigilię.

Święta Bożego Narodzenia będziemy obchodzić już w przyszłym miesiącu. Warto z wyprzedzeniem zaplanować urlop na koniec roku, aby mieć jak najwięcej czasu na odpoczynek w okresie świątecznym. W planach tych dobrze byłoby uwzględnić tegoroczną decyzję rządu w sprawie pracy w Wigilię. Dotychczasowe rozwiązania ulegną w 2023 roku zmianie.

Zobacz wideo Studio Biznes o wyzwaniach gospodarczych stojących przed nową władzą. Dowiemy się też, co z polskim elektrykiem Izera

Święta Bożego Narodzenia wypadają korzystnie w tym roku. Trzy dni urlopu pozwolą zyskać 10 dni wolnych

Święta Bożego Narodzenia wypadają w tym roku w poniedziałek 25 grudnia i wtorek 26 grudnia. Oba te dni są ustawowo wolne od pracy. Wolny będzie także Nowy Rok. 1 stycznia 2024 roku wypada w poniedziałek. Oznacza to, że wystarczy wziąć trzy dni urlopu (27, 28 i 29 grudnia), aby mieć w okresie świątecznym aż 10 dni wolnych od pracy, od soboty 23 grudnia 2023 roku do 1 stycznia 2024 roku.

Święta Bożego Narodzenia 2023. Wigilia nie będzie pracująca, choć wypada w niedzielę handlową

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami Wigilia Bożego Narodzenia nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy. W tym roku Wigilia wypada w niedzielę 24 grudnia. Jest to niedziela handlowa. Mimo to rząd poinformował, że Polacy nie będą musieli iść w najbliższą wigilię Bożego Narodzenia do pracy.

- Mogę z pewnością powiedzieć, że w tym roku Wigilia po raz pierwszy nie będzie pracująca. Przypada ona w niedzielę, w tym handlową, ale zmienimy to w tym roku. Polacy zasługują na wolną Wigilię - przekazał minister rozwoju i technologii Waldemar Buda w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Więcej o: