Komentarze (76)
Zaszyfrują ci komputer, zażądają 300 dol. i co zrobisz? Ransomware - nowa plaga. Jak się chronić?
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • wredny_komentator

  0

  "Zapomnieliście" dodać, że najlepszym sposobem walki z ransomware, po usunięciu z komputera Flasha i Javy jest blokowanie wszystkim reklam bo sieci reklamowe to najlepszy (tani i o dużym zasięgu) sposób dystrybucji szkodliwego oprogramowania

 • chumski

  0

  Każdy nawet początkujący programista ci to powie.Wszystkie wirusy atakują pliki systemowe lub znajdujące się na tym samym dysku.Wystarczy podzielić dysk na partycje.
  Zostawić potrzebną ilość na system i potrzebne programy a osobiste rzeczy ulokować na osobnej partycji.
  W najgorszym wypadku czeka was "stawianie" systemu.

 • zycietowiecej

  0

  Backup to jest opowiedz! To jest prawdziwe zagrożenie. Jeden z moich kolegów posiada biznes i został zaatakowany i musiał zapłacić grubą kasę.
  czym jest to życie?
  www.zycietowiecej com

 • oceanofstupidity1

  0

  Dwukrotnie padłem ofiarą takiej blokady. Za pierwszym razem uruchomiłem sobie linuxa ubuntu z płyty live. Z poziomu linuxa miałem dostęp do wszystkich lokalnych dysków twardych więc podłączyłem sobie jeszcze przenośny i skopiowałem to co było mi potrzebne. Następnie zrobiłem format c: i wgrałem system na nowo ale tak naprawdę nie musiałem tego robić. Nie wpadłem na pomysł, że można było się zalogować na konto administratora, bo na co dzień pracuję na koncie zwykłego użytkownika. W każdym razie z poziomu konta administratora skopiowałem wszystko co mi było potrzebne a następnie usunąłem zablokowane konto. Potem utworzyłem nowe i jedyne co pozostało to wyczyścić rejestr.

 • valby-2500

  Oceniono 2 razy 0

  wystarczy uzywac adblocka

 • citisus

  Oceniono 2 razy 0

  Dwa cudowne słowa, które leczą wszysko: backup i format c :-)))
  No i .......myśleć wcześniej.

 • enedue3

  0

  Można chronić w posty sposób, NIE PRACOWAĆ w SIECI globalnej z komputerem, z ważnymi danymi firmy np. projekty, dane ekonomiczne, personalne, itd ! Wystawiasz komputer " gumową lalkę " do porwania dla hakera czytaj, komputer bez zasobów przeznaczony do "pracy" w sieci globalnej np. do korespondencji, przeglądania stron internetu :))

 • lord_of_the_ducks

  0

  Backup do chmury robiony regularnie i problem z głowy. Akurat najczęściej przeglądam neta w smartfonie z Windows Phone 8.1. Kazda aplikacja otwierana w sandboxie, nie trzeba żadnego antyvira. Póki co jeszcze nikt nie złamał zabezpieczeń w tym systemie.

 • typowy_seba2

  0

  Jak się chronić? Backup albo odlacz sie od internetu. Zasada jest taka: jesli ktos jest wystarczajaco zdeterminowany to tylko kwestia czasu, az osiagnie swoj cel

 • m-nn-m

  Oceniono 2 razy 0

  Dzisiaj są inne czasy, może nie wszyscy się przestawili. Ja od dawna dane trzymam na zewnętrznych dyskach bo mam 4 komputery , 2 telefony , jakieś tablety telewizory itp. i wszystko ma dostęp do danych z dowolnego miejsca.
  Na komputerze nie trzyma się dzisiaj danych tylko system oprogramowanie w razie czego format i instalacja na nowo.

 • rafnal

  0

  W ubiegłą sobotę złapałem. N szczęście najważniejsze dane miałem na zewnętrznym dyski.... trzeba było zrobić formatowanie i instalacja systemu od nowa.... aktualny Mcafee nie pomógł

 • jacek.nie.placek

  Oceniono 2 razy 0

  Bitcoin users affected.
  :-)))

 • dannniello

  0

  Przewinięcie na koniec artykułu powoduje automatyczne wczytanie kolejnego artykułu. Zapewne powoduje to kolejne "nabicie" odsłony w statystykach...
  Agoro w taki sposób "promujecie" nowy serwis?!

  Moim zdaniem Google i inne firmy prowadzące rankingi powinny piętnować tego typu praktyki.

 • borysczarny

  Oceniono 2 razy 0

  Heh, szpitale zablokowane.. No nie. Wiać, że mają dużo wolnego czasu, by "brykać" po stronkach..
  "Format" wszystko załatwi, bo jak raz zapłacisz, to będziesz płacić dalej.

 • zartiepl

  Oceniono 2 razy 0

  Póki co padłem ofiarą innej plagi - podczepiania kolejnego artykułu pod poprzedni. Wsadźcie to sobie gdzieś! Nie będę na to badziewie marnował transferu!

 • bekessy

  Oceniono 2 razy 0

  Miliony dolarów strat itp... Trudno uwierzyć, skoro wystarczy zrobić kopię zapasową danych.

 • szyderca_i_kpiarz

  Oceniono 4 razy 0

  A wystarczy złapać jednego z drugim i upie.rdoli.ć łapki... ku przestrodze... każdy kolejny będzie się brzydko bawił w hakowanie, włamania i kradzieże ale z tyłu głowy będzie miał ostrzeżenie, że mu ktoś łapki u...

 • babaqba

  Oceniono 1 raz -1

  Chcialbym wreszcie zobaczyc jakiegos prawdziwego wirusa na Maka. Piszecie piszecie i tyle. Jak o jednorozcu. Wirusy na Applu sa, wiadomo ze Apple bezpieczniejszy od Windowsa czy Androida nie jest, problem tylko w tym, ze nikt tych wirusow poza laboratoriami firm je wytwarzajacych, nie widzial.

 • Dariusz Koszkul

  Oceniono 1 raz -1

  spoko. zrobie format c:
  zawsze mam kopie waznych plików na dysku zewnetrznym

 • zycietowiecej

  Oceniono 3 razy -1

  jest wiele zagrożen. najgroźniejszy jest nasz własny grzech.
  czym jest to życie?
  zycietowiecej com

 • scierplaminoga

  Oceniono 1 raz -1

  format zrobię

 • zgaszonykliczko

  Oceniono 4 razy -2

  a ja mam 5 (pięć) komputerów. Co mi zrobisz - mam też 3 IP, przed moim kompem siada całe gro antypisowców. Więc cmoknij mnie w pępek. Był ostatnio taki bolek co mi wysłał biało na niebieskim, że mój komp jest jebnięty (taki DOS niby) podał nawet numer telefonu - dawno się tak nie uśmiałem. Już miałem dzwonić z pytaniem który z tych pięciu jest perdu, zadzwonił jednak Anioł od komórkowego i powiedział, że mnie się kończą połączenia z Bogiem, dałem spokój.

 • zgaszonykliczko

  Oceniono 3 razy -3

  zaszyfrują mi komputer. Pierw przemyśę, potem oddam mocz i stolec. Potem długo, długo nic a potem krew. Dostanę dzień wolnego, będę myślał dalej. Następnie wyjebię ten zaszyfrowany, wezmę inny. Pasi??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX