RTV Euro AGD rozdaje sprzęt za darmo? To oszustwo. Nie dajcie się złapać

Już niemal 130 tys. członków liczą dwie facebookowe grupy, na których jeden z największych elektromarketów rzekomo rozdaje za darmo swoje produkty. Rzekomo, bo tak naprawdę ta "promocja" to zwyczajne oszustwo, a osoby, które się na nie nabiorą, słono za to zapłacą.

AKTUALIZACJA: Stworzone przez oszustów grupy zostały już usunięte przez administracja Facebooka. Niewykluczone, że wkrótce znów pojawią się w serwisie pod inną nazwą. Sieć RTV Euro AGD wciąż nie odniosła się do sprawy.

O kolejnym perfidnym oszustwie w polskim internecie donosi Antyweb. Kilka dni temu na Facebooku pojawiła się grupa o nazwie „RTV EURO AGD Rozdaje Ponad 20 Tys. Sprzętów RTV i AGD Z Rocznika 2014/2015”, która liczy już niemal 75 tys. członków. W międzyczasie powstała kolejna grupa o tej samej nazwie, którą polubiło 55 tys. osób.

Zasada działania tych grup jest identyczna. Dowiadujemy się, że popularna sieć elektromarketów chce rozdać aż 20 tysięcy sztuk sprzętu. Na liście znajdują się m.in. konsole, telewizory, smartfony oraz tablety. Czas promocji jest ograniczony - trwa  od 2 do 4 kwietnia. W zamieszczonym przez twórców przypiętym poście czytamy:

Wpis na FacebookuWpis na Facebooku Facebook.com

Brzmi pięknie? Niestety ta "promocja" to zwykłe oszustwo, z którym sklep RTV Euro AGD nie ma nic wspólnego. Jeśli klikniemy w link zamieszczony we wpisie, to zostaniemy przeniesieni na spreparowaną stronę logowania do Facebooka, a co za tym idzie powierzymy swoje hasło w ręce oszustów.

Spreparowana strona z promocjąSpreparowana strona z promocją DM

Po zalogowaniu się zostaniemy natomiast poproszeni o wybranie urządzenia, które chcielibyśmy otrzymać „za darmo”. Sęk w tym, że aby zrealizować „zamówienie” musimy wysłać SMS-a, który będzie nas kosztować... ponad 30 zł. Nie musimy pisać, że ofiara oszustwa żadnego z wybranych sprzętów nigdy nawet nie zobaczy.

Spreparowana stronaSpreparowana strona DM

Oszuści używają skradzionych kont użytkowników, aby dołączyć ich  znajomych do stworzonych grup. To tłumaczy fakt coraz większej popularności tego przekrętu.

Napisaliśmy do sieci RTV Euro AGD z prośbą o zajęcie stanowiska w tej sprawie. Gdy tylko go otrzymamy, podzielimy się jego treścią z czytelnikami.

Więcej o: