HP prezentuje najcieńszy laptop świata. Czy to jego jedyna zaleta?

Centymetr - tyle wynosi grubość laptopa Spectre zaprezentowanego przez HP. Czym jeszcze zaskoczył gigant branży?
 

HP, plasujący się na drugim miejscu rankingu udziału w rynku komputerów zaprezentował wczoraj ciekawy laptop o nazwie Spectre.

13,3 calowe urządzenie, działające na Windows 10, może pochwalić się dwoma świetnymi parametrami: jest wyjątkowo lekkie (waży zaledwie, 1,11kg) i niebywale cienkie - jego grubość wynosi zaledwie 1,04 cm, co należy uznać za światowy rekord.

Według redakcji Mashable, która miała okazję testować laptopa, Spectre wygląda stylowo, niczym biżuteria z najwyższej półki. Styl, który i nam bardzo się podoba, to oczywiście nie wszystko. Uwagę zwracają na przykład świetnie prezentujące się zawiasy. 

HP SpectreHP Spectre HP

Najważniejsze są parametry, a te przedstawiają się interesująco. Spectre sterowany jest procesorem z serii i5 lub i7, wyposażono go w 8GB pamięci RAM, oraz szybki, bo podpięty do PCIe dysk SSD o pojemności 512 GB. 

Urządzenie ma ekran o przekątnej 13,3 cala i rozdzielczości Full HD. Przy tak małym ekranie wydaje się ona wystarczająca. Konkurencja, np. Toshiba, Dell, Asus, Acer, stosuje większą rozdzielczość raczej do ekranów 15,6 cala i większych. Apple w modelu MacBook oferuje znacznie większą rozdzielczość już przy 12 calach.

Na szczęście w Spectre znalazły się aż trzy porty USB typu C - oznacza to, że można go podłączyć do monitora wyposażonego w takie łącze, a dodatkowo korzystać z innych urządzeń peryferyjnych. 

HP deklaruje, że Spectre może pracować na jednym naładowaniu niemal 10 godzin, co stawia urządzenie w czołówce.

Laptop będzie dostępny w USA od 25 kwietnia, kosztuje w najtańszej wersji 1169 dolarów. 13 calowy MacBook Air jest droższy - kosztuje 1199 dolarów, ma o połowę mniej pamięci RAM i o połowę mniejszy dysk. 

Spectre może konkurować z najlepszymi urządzeniami w tym segmencie. Laptop ma chyba wszystko, czego oczekujemy od wydajnego sprzętu. Cena również wydaje się do zaakceptowania, miejmy nadzieję, że jakość wykonania w tym modelu nie będzie budzić żadnych wątpliwości. 

 

Na podstawie Mashable

Więcej o: