Facebook: zapomnijmy o nazwie użytkownika i haśle. Nowy pomysł na logowanie

Podczas konferencji F8, na której spotykają się programiści zaangażowani w prace nad Facebookiem, zaprezentowano nowy sposób logowania się. Nie będziemy już musieli pamiętać nazwy użytkownika i hasła.

Facebook zaprezentował nowe narzędzie, które ułatwi użytkownikom korzystanie z kont innych serwisów. Usługa Account Kit ma znacznie uprościć sposób zakładania konta i logowania.

W tej chwili wiele stron czy aplikacji pozwala założyć konto poprzez przycisk "Loguj się z Facebookiem". To usługa o nazwie Facebook Connect. Użytkownik loguje się do nowego serwisu poprzez swoje konto na Facebooku, musi jednak wpisać nazwę użytkownika i hasło.

Logowanie się do FacebookaLogowanie się do Facebooka Fot. Facebook

Account Kit likwiduje tę konieczność. Usługę trzeba aktywować tylko raz - kodem wysłanym na numer telefonu. Od momentu aktywacji zakładanie kont w zewnętrznych serwisach i logowanie się do nich będzie wymagało jedynie wybrania przycisku "Zaloguj przez Facebooka".

Nowy system logowania będzie zapewne wygodniejszy od obecnego. Logowanie się za pomocą jednego kliknięcia? Przeciętny użytkownik bardzo lubi takie rozwiązania. Na wprowadzeniu Account Kit korzysta też Facebook - zyskuje dostęp do większej ilości danych o naszych zainteresowaniach, a to pozwoli skuteczniej profilować reklamy. Wbrew pozorom użytkownik na tym zyskuje, bo ma większą szansę zobaczyć reklamy i treści dopasowane do zainteresowań. 

za Mashable