Oto nowy Kindle Oasis. Na baterii może działać kilka miesięcy

Kindle Oasis wygląda inaczej, niż poprzednie czytniki Amazonu. A przede wszystkim dzięki podwójnemu systemowi baterii na jednym ładowaniu ma działać nawet do kilku miesięcy.

Amazon dawno nie odświeżał wyglądu swoich czytników. Ale to zmieniło się wraz z Kindle Oasis. Z tyłu znalazł się specjalny uchwyt, dzięki czemu urządzenie ma lepiej leżeć w dłoni. Ekran dalej ma przekątną 6" o rozdzielczości 300 ppi. Amazon twierdzi, że to najjaśniejszy wyświetlacz jaki do tej pory znalazł się w Kindlach.

Kindle OasisKindle Oasis Fot. Amazon

Nowy Kindle waży 136 gramów i w porównaniu do poprzednich wersji został "odchudzony" - teraz w najcieńszym miejscu liczy sobie 3,4 mm.

Wszystkie czytniki znane są z długiego czasu życia na baterii. A teraz Amazon w specjalną obudowę wbudował dodatkową baterię. Będzie ona ładować urządzenie gdy z niego korzystamy. W efekcie czas życia na jednym ładowaniu baterii ma wynosić nawet do kilku miesięcy. Co więcej, obudowę i czytnik można ładować jednocześnie. 

Kindle OasisKindle Oasis Fot. Amazon

Kindle Oasis wejdzie do sprzedaży 27 kwietnia. Już teraz można go zamawiać z niemieckiego Amazonu. A ceny? Wersja Wifi kosztuje 289.99 euro, a wersja 3G 349.99 euro.