W Japonii konstruują niewidzialny pociąg. Będzie gotowy za dwa lata. Jak to możliwe?

Już w 2018 roku na tory wyjedzie pociąg, którego w zasadzie nie będzie można będzie dostrzec. "Niewidzialność" uzyskana zostanie za pomocą niezwykle interesującej sztuczki.

Kazuyo Sejima, japoński architekt, podjął się zadania skonstruowania "niewidzialnego" pociągu. Pojazd zamówiono z okazji stulecia operatora kolejowego obsługującego mieszkańców Tokio i okolicznych miejscowości.

Najszybszy pociąg na świecieNajszybszy pociąg na świecie fot. Wikipedia

Pociąg, który ma być gotowy już za dwa lata, będzie w zasadzie niewidzialny. Sejima zamierza osiągnąć ten efekt, stosując genialną sztuczkę. Telegraph wyjaśnia, że cała powierzchnia pojazdu zostanie pokryta specjalnym rodzajem lustrzanego tworzywa. Będzie ono odbijać światło, dzięki czemu pociąg niemal stopi się z otoczeniem. Szczególnie wtedy, gdy spojrzymy na niego z dalszej odległości.

I właśnie to jest głównym celem projektu, bo Japończycy już teraz mają pociągi ultraszybkie i ultraciche. Najszybszy z nich, L0 Series, w ubiegłym roku roku pobił prędkości. Wynosi on obecnie 603 km na godzinę. Poprzedni, ustanowiony 12 lat wcześniej, to 581 km na godzinę.