Po raz pierwszy w Polsce - NASA szuka ciekawych rozwiązań naukowych i informatycznych

23 i 24 kwietnia na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się hackathon NASA Space Apps Challenge. W jego ramach mają powstać rozwiązania które następnie będą wykorzystywane w badaniach i eksploracji kosmosu.

NASA Space Apps Challenge na całym świecie odbywa się już od pięciu lat. Ale w Polsce pojawia się po raz pierwszy. W dniach 23 i 24 kwietnia na całym świecie, w 193 miejscach w 72 krajach na całym świecie odbędzie się hackathon naukowo - programistyczny. Jednak jak czytamy na stronie wydarzenia, mile widziani są także studenci, eksperci, inżynierowie, majsterkowicze czy artyści - ogólnie osoby które lubią rozwiązywać problemy.

A przed jakimi problemami stawia nas teraz NASA? Zadania podzielono na sześć kategorii:

- Aeronautyka

- Ziemia

- Międzynarodowa Stacja Kosmiczna

- Podróż na Marsa

- Układ Słoneczny i nie tylko

- Technologia kosmiczna.

W informacji prasowej czytamy, że chodzi między innymi o:

stworzenie koncepcji „plecaka rakietowego”, czyli podręcznego, indywidualnego środka transportu dla astronautów kolonizujących Marsa oraz wzorów elektroniki ubieralnej do użytku w przestrzeni kosmicznej. Programiści będą mogli wykazać się tworząc gry symulacyjne, oddające realia stacji orbitalnej i kolonii pozaziemskiej.

W każdym z lokalnych hackathonów zostaną przyznane dwie nagrody główne. Zwycięskie prace oceniane będą przez ekspertów z NASA, którzy wybiorą 25 najlepszych. Autorzy tych projektów zostaną zaproszeni na finał hackathonu do USA.

Współorganizatorami NASA Space Apps Challenge w Polsce są szkoła programowania Coders Lab oraz software house Visuality.

Rejestrację i wszelkie informacje związane z wydarzeniem znajdziecie tu.