Oto najpotężniejszy dron w historii. Wyprodukowany dla Hollywood

Waży blisko 10 kg, po zamontowaniu śmigieł ma rozstaw ramion wynoszący 1,67 m. Jego wysokość to prawie 80 cm, a w powietrzu może utrzymać się nawet 40 min. Firma DJI wyprodukowała Matrice 600 - najbardziej zaawansowany dron, jaki kiedykolwiek powstał.

DJI Matrice 600 skonstruowano z myślą o producentach z Hollywood. W powietrze uniesie się z drogim zestawem do kręcenia filmów o maksymalnej wadze około 6 kg. Wyposażony w systemy łączności, w tym transmiter obrazu Lightbridge 2, może przekazać płynny podgląd obrazu 1080/60p na odległość nawet 5 km. Jest już w sprzedaży - jego cena to 5300 euro.

Dron waży od 9,1 do 9,6 kg, jego masa zależy od zastosowanych akumulatorów. Lżejsze umożliwiają lot trwający 35 min bez obciążenia i 16 min z pełnym obciążeniem. Dzięki cięższym bateriom maszyna utrzyma się w powietrzu do 40 min bez obciążenia i 18 min z pełnym obciążeniem.

Rozmiary M600 są imponujące. Ma prawie 80 cm wysokości, a po zamontowaniu śmigieł jego rozstaw ramion wynosi 1,67 m. Co ciekawe, po złożeniu ramion i anteny, mieści się w bagażniku większego auta, ma bowiem rozmiary skrzynki o długości boków nie przekraczającej 65 cm.

 

Utrzyma się 40 minut w powietrzu

Matrice 600 wyposażony jest w kontroler lotu A3, może powtórzyć tor lotu z dokładnością do centymetra.

Jak zapewnia producent, dron z powodzeniem poradzi sobie z uniesieniem zaawansowanych kamer wykorzystywanych przez studia filmowe typu Black Magic, RED Epic czy Arri Alexa Mini. Może być wyposażony w urządzenie odpowiadające za izolację kamery od drgań.