Dwaj Polacy stworzyli aplikację, która może pomóc ofiarom złodziei samochodów

Car Patrol to aplikacja na Androida, która może okazać się bardzo pomocna dla osób, którym skradziono samochód. Ma gigantyczną zaletę - rozsyła informacje o kradzieży w ciągu sekund.

Car Patrol, aplikacja stworzona przez Polaków, to baza skradzionych samochodów wyposażona w system powiadomień. Działa z grubsza tak, jak te znane z aplikacji typu Yanosik. Zamiast ostrzegać o radarze czy nieoznakowanym patrolu informuje o kradzieży.

Dlatego po zainstalowaniu aplikacji warto wprowadzić do bazy swój samochód. Zdjęcie, numer rejestracyjny, VIN oraz wszelkie detale ułatwiające identyfikację. Pojazd umieszczony w bazie jest niewidoczny dla innych do momentu jego utraty.

Wtedy, w ciągu sekund, możemy poinformować innych użytkowników. Otrzymują powiadomienia: zdjęcie, numer rejestracyjny. Mają więc szansę zareagować.

W ubiegłbym roku w Polsce skradziono około 15tys samochodów, to jest 40 dziennie. Pomyśl ile razy mogłeś przejść obok takiego samochodu. Ten problem może dotyczyć tez Ciebie, sprawdź jak możesz tego uniknąć.

- czytamy w opisie aplikacji. 

Pomysł programistów jest bardzo ciekawy. O sukcesie zadecyduje przede wszystkim popularność - bez odpowiednio dużej bazy użytkowników Car Patrol nie będzie skuteczne.

Internauci znaleźli samochód

Czy aplikacje tego typu mogą przynieść jakiś skutek? Wydaje się, że jest to możliwe. Dowodem jest historia, która przydarzyła się kilka dni temu mieszkańcowi Lublina.

Samochód, który mu skradziono, został odnaleziony kilka godzin później przez mieszkankę położonej obok Lublina Elizówki. Kobieta poinformowała o znalezisku portal spottedlublin.pl, na którym przeczytała wcześniej informacje o kradzieży. Skoro zatem w ten sposób udało się odnaleźć pojazd, Car Patrol może okazać się skuteczny. 

Więcej o: