Więzienie za nielegalną dystrybucję aplikacji na Androida?

Dobiega końca proces dwóch oskarżonych, którzy stworzyli serwisy z kopiami aplikacji na Androida. W sierpniu dowiedzą się jak długa czeka ich odsiadka.

Dwóch amerykańskich przestępców może słono zapłacić za nielegalną dystrybucję gier i aplikacji na Androida.

 

Przeczytaj też: Polacy mają piracką mentalność?

Sześć lat temu stworzyli pirackie sklepy, w których pobrać można było kopie plików z oryginalnego sklepu Play. Appbucket i Snappzmarket przyniosły deweloperom, według oskarżenia, 17 milionów dolarów strat. Taka bowiem była wartość wszystkich udostępnionych aplikacji.

Obaj oskarżeni przyznali się do winy i czekają na ogłoszenie wyroku. Ma to nastąpić 1 sierpnia. Maksymalny wymiar kary za dokonane przestępstwo wynosi pięć lat. 

W momencie uruchamiania pirackiego sklepu jeden z oskarżonych miał zaledwie 18 lat. FBI podeszło jednak do sprawy z całą surowością, a piractwo może zakończyć się kilkuletnim wyrokiem więzienia. Czy to dobry sposób na walkę z tego typu przestępstwami? Prosimy o wasze opinie. 

Więcej o:
Komentarze (1)
Więzienie za nielegalną dystrybucję aplikacji na Androida?
Zaloguj się
  • korgan123

    Oceniono 2 razy 2

    Doszliśmy do takiego miejsca że prawo służy korporacjom a nie obywatelom. Korporacje mogą bezkarnie podnosić 20krotnie ceny leków ratujących życie. Mogą niszczyć całe kraje w wyniku swojej działalności. Ale niech zwykły obywatel spróbuje okraść korporacje, wtedy trafia do więzienia na długie lata. Czas zmienić ten system bo jesteśmy w nim niewolnikami korporacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX