Uwaga na SMSy od fałszywego InPostu. Paczkomaty działają inaczej!

Od kilku dni internauci atakowani są przez sfałszowaną stronę Paczkomatów. Użytkownik ma wysłać kod SMS, by poznać lokalizację przesyłki. Niestety - to stuprocentowy przekręt.

Aktualizacja

Około godziny 19 treść strony została usunięta. Wieczorem domena została zablokowana przez operatora. 

****

Przestępcy wzięli na cel użytkowników Paczkomatów i rozsyłają wiadomości prowadzące do sfałszowanego portalu.

SMS ze sfałszowanej strony PaczkomatówSMS ze sfałszowanej strony Paczkomatów Fot. za Niebezpiecznik.pl/ www.cssauthor.com

 

Po otworzeniu linka podanego w SMS widzimy prostą stronę z logotypem InPost u góry (to rzeczywisty operator Paczkomatów). Również stopka strony zawiera poprawne dane firmy.

Przeczytaj też: Przekręty na Facebooku, taki jak ten, to prawdziwa plaga!

W rzeczywistości jednak wysyłając kod, o który prosi nas strona, aktywujemy usługę SMS premium, za którą zapłacimy kilkadziesiąt złotych. Strona jest więc przekrętem - ktoś posługuje się znakiem firmowym InPostu w celu doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia majątkiem. 

W bazie NASK podano najpewniej fałszywe dane rejestracyjne - podmiot o podanej nazwie funkcjonuje w zupełnie innym mieście, a lokalizacja rejestracji jest niemożliwa do odnalezieniach na mapach. Przestępcy nie spodziewali się zapewne, że adres zarejestrowany zaledwie w piątek już w poniedziałek przykuje uwagę czujnik użytkowników i portalu Niebezpiecznik.pl

Więcej o: