+500 złotych. Tyle możesz dorobić, bo Allegro znosi opłaty za wystawianie

Allegro wprowadza pakiet bezpłatnych aukcji dla osób, które nie posiadają statusu firmy. Serwis zachęca: pozbywaj się niepotrzebnych przedmiotów i dorabiaj średnio 500 złotych miesięcznie.

Prawdziwa rewolucja na Allegro, z której skorzystać mogą osoby nie posiadające statusu firmy. Serwis wprowadza bezpłatny pakiet aukcji. 

Co miesiąc prywatni użytkownicy będą mogli wystawić do 25 przedmiotów bez ponoszenia opłat. Pakiet można wykorzystać do końca miesiąca, w którym go aktywowano. 

Zniesienie opłat nie jest całkowite i trwałe. Nie dotyczy takich opcji dodatkowych jak „planowane wystawienie”, „cena minimalna” czy „wyróżnienie”. Allegro nie rezygnuje też z prowizji od sprzedaży. W przypadku darmowych aukcji pobierana jest ona na zasadach ogólnych, określonych w regulaminie serwisu. Znajdziemy w nim też zapis, że darmowe aukcje będą obowiązywać do 31 lipca. 

Wprowadzenie pakietu zostało poprzedzone badaniami rynku. Według Allegro pomysł spotkał się przychylną reakcją internautów. 

Osoby sprzedające okazjonalnie, zazwyczaj rzeczy używane, wystawiają od kilku do kilkudziesięciu ofert, zarabiając na 5 sztukach średnio 500 zł miesięcznie. Wprowadzając pakiety darmowych wystawień, upraszczamy sprzedaż dla naszych klientów indywidualnych – mówi Paweł Klimiuk, rzecznik prasowy Allegro.

Warto pamiętać o tym, że regularne i długotrwałe wystawianie nawet używanych przedmiotów może wiązać się z koniecznością rejestracji działalności gospodarczej.

Według kwietniowego raportu Mobile Institute z Allegro korzysta 83% ankietowanych. 

 

 

 

Więcej o: