Apple szykuje rewolucyjnego iPhone'a? Jest wyjątkowa okazja

Robert Kędzierski
Wciąż czekamy na następcę iPhone'a 6s, tymczasem media spekulują, że naprawdę przełomowy telefon Apple pokaże dopiero w przyszłym roku. Ma ku temu bardzo ważne powody.

John Gruber, jeden z amerykańskich analityków rynku, przewiduje, że następca iPhone'a 6S nie będzie przełomowy. Dopiero przyszłoroczny model ma być czymś zupełnie nowym.

Według Grubera Apple postanowi w wyjątkowy sposób uczcić dziesiąte urodziny iPhone'a. Przyszłoroczny model ma zatem być zupełnie nowatorski - wyposażony w całkowicie bezkrawędziowy ekran i pozbawiony przycisku Home. 

Przeczytaj też: Steve Jobs nie dopuściłby do tego, żeby Apple zgodziło się na...

Czy tak będzie wyglądać iPhone 7?Czy tak będzie wyglądać iPhone 7? Fot. Marek Wiedlich

Ekran ma zajmować w zasadzie cały front urządzenia - jedyne "wycięcie" zajmie głośniczek. Nawet frontowa kamera ma być zatopiona w ekranie. 

To nie plotki, takie pogłoski do mnie docierają.

- zapewnia Gruber cytowany przez Telegraph

Co pokaże Apple we wrześniu

Czy Apple zaprezentuje iPhone'a Pro z podwójnym aparatem?Czy Apple zaprezentuje iPhone'a Pro z podwójnym aparatem? Fot. za telegraph.co.uk

W tej chwili większość mediów skupia się na wrześniowych premierach Apple. Według przewidywań gigant z Cupertino zaprezentuje iPhone'a Pro wyposażonego w podwójny aparat. Świadczą o tym nieoficjalne przecieki. 

Prawdopodobieństwo, że Apple będzie chciało naprawdę zaskoczyć użytkowników w przyszłym roku jest wysokie. Ciężko jednak stwierdzić, czy innowacje faktycznie będą zgodne z wizją Grubera. 

W tym roku Apple zaprezentował iPhone'a SE, który z pewnością nie jest innowacyjny - ma być sposobem na zwiększenie sprzedaży na rynkach wschodzących. Czy w przyszłym roku przyjdzie czas na naprawdę innowacyjny i drogi smartfon od Apple? Czas pokaże. 

Więcej o: