Zgubiłeś telefon? Ukradli ci? Teraz szybko go namierzysz i zablokujesz

Robert Kędzierski
Google uruchamia usługę, która umożliwia lokalizację zagubionego telefonu. Można zdalnie uruchomić w nim dzwonek, a w razie potrzeby zablokować lub nawet wymazać.

Czasami zdarza się, że nie możemy znaleźć telefonu - zapodział się, zostawiliśmy go w pracy czy u znajomego, czy, co gorsza, został nam skradziony. Google uruchomił właśnie proste narzędzie, które pomoże odnaleźć zgubę.

Przeczytaj też: Google uruchamia nową usługę. Ciekawą?

W profilu MyAccount (dostępnym pod adresem myaccount.google.com) znalazła się nowa zakładka o nazwie Znajdź Telefon. Za jej pomocą możemy zarządzać każdym z urządzeń mobilnych, na których jest konto Google (również iPhonem czy iPadem).

Znajdź telefonZnajdź telefon Fot. Google

Wybierając urządzenie możemy po prostu na nie zadzwonić, albo zlokalizować na mapie. W drugim z przypadków Google powinien nam wskazać konkretną, przybliżoną lokalizację. W przypadku mojego telefonu funkcja nie zadziałała bez włączonego GPS

Zdalne blokowanie telefonuZdalne blokowanie telefonu Fot. Google

Jeśli podejrzewamy, że ktoś nam telefon ukradł, ale wpadł w niepowołane ręce (szefa, kolegi z pracy, znajomego) możemy zdalnie go zablokować. Jeśli mamy blokadę ekranu nikt się do niego nie dostanie. Z telefonu możemy się też wylogować. A kiedy mamy pewność, że telefon straciliśmy można nawet rozpocząć zdalne kasowanie danych (co jest ryzykowne, bo może się przecież okazać, że telefon leży u rodziców czy w pracy). Funkcja zadziała, gdy telefon zaloguje się online - jeżeli nie będzie takiej możliwości dane nie zostaną usunięte.

Nowa funkcja Google utrudnia życie złodziejom, ułatwia zapominalskim i roztargnionym.

Więcej o: