Zgubiłeś telefon? Ukradli ci? Teraz szybko go namierzysz i zablokujesz

Robert Kędzierski
Google uruchamia usługę, która umożliwia lokalizację zagubionego telefonu. Można zdalnie uruchomić w nim dzwonek, a w razie potrzeby zablokować lub nawet wymazać.

Czasami zdarza się, że nie możemy znaleźć telefonu - zapodział się, zostawiliśmy go w pracy czy u znajomego, czy, co gorsza, został nam skradziony. Google uruchomił właśnie proste narzędzie, które pomoże odnaleźć zgubę.

Przeczytaj też: Google uruchamia nową usługę. Ciekawą?

W profilu MyAccount (dostępnym pod adresem myaccount.google.com) znalazła się nowa zakładka o nazwie Znajdź Telefon. Za jej pomocą możemy zarządzać każdym z urządzeń mobilnych, na których jest konto Google (również iPhonem czy iPadem).

Znajdź telefonZnajdź telefon Fot. Google

Wybierając urządzenie możemy po prostu na nie zadzwonić, albo zlokalizować na mapie. W drugim z przypadków Google powinien nam wskazać konkretną, przybliżoną lokalizację. W przypadku mojego telefonu funkcja nie zadziałała bez włączonego GPS

Zdalne blokowanie telefonuZdalne blokowanie telefonu Fot. Google

Jeśli podejrzewamy, że ktoś nam telefon ukradł, ale wpadł w niepowołane ręce (szefa, kolegi z pracy, znajomego) możemy zdalnie go zablokować. Jeśli mamy blokadę ekranu nikt się do niego nie dostanie. Z telefonu możemy się też wylogować. A kiedy mamy pewność, że telefon straciliśmy można nawet rozpocząć zdalne kasowanie danych (co jest ryzykowne, bo może się przecież okazać, że telefon leży u rodziców czy w pracy). Funkcja zadziała, gdy telefon zaloguje się online - jeżeli nie będzie takiej możliwości dane nie zostaną usunięte.

Nowa funkcja Google utrudnia życie złodziejom, ułatwia zapominalskim i roztargnionym.

Więcej o:
Komentarze (16)
Zgubiłeś telefon? Ukradli ci? Teraz szybko go namierzysz lub zablokujesz
Zaloguj się
 • roman_

  Oceniono 7 razy 5

  To działa kilka lat, już.

 • mr.creosote

  Oceniono 2 razy 2

  Oczywiście to wszystko zadziała, gdy złodziej zostawi telefon włączony i podłączony do internetu, zanim skasuje stare konto. Czyli nie zadziała nigdy.

 • ceramiczne_plecki

  Oceniono 4 razy 2

  "Można zdalnie uruchomić w nim dzwonek, a w razie potrzeby zablokować lub nawet wymazać.".
  Wymazać??? Telefon czy dzwonek?:)))
  Ach, te bezpłatne translatory i redahtorzy, którzy wklejają teksty bez przeczytania ich.

 • janusz_z_rabki

  Oceniono 1 raz 1

  A jak nie mam w telefonie internetów to też mogę?

 • xxx-111

  Oceniono 1 raz 1

  Powinno być "Zgubiłeś telefon? Ukradli ci? Teraz szybko go namierzysz i zablokujesz" pod warunkiem, że złodziej nie wyrzucił karty SIM.

 • volkszorn

  0

  sluzby rzadowe moga w kazdej chwili wlaczyc w waszych telefonach mikrofon i kamerke. wszystkie dane, jakie macie na karcie oni maja w swoich bazach danych na serwerach w usa, znaja wszystkie wasze kroki, wiedza z kim zdradza was wasza zona, jak was niema w domu, po analizie glosu moga ustalic wasza tozsamosc tak samo, jak z lini papilarnych, kazda rozmowa jaka prowadzicie jest poddawana transkrypcji i archiwowana, wiedza, jakie stronki odwiedzacie w sieci, analizuja wasze profile

 • artus

  0

  G. nie działa! Czy autor sprawdził, to co opisuje? Ale tak w realu, a nie trzymając telefon w ręce? Ta funkcja jest obecna od dawna, ale niestety nie jest nic warta. To co jest może nowością opisaną w artykule, to dodanie do niej linku na stronie myaccount. Funkcja działa tylko, gdy z telefonem uda się połączyć i gdy uzyska lokalizację. Zupełnie nie działa z danymi historycznymi, czyli nie wyświetla ostatniego znanego położenia, a więc jeżeli ktoś wyłączy telefon lub bateria się rozładuje, to o namierzeniu można zapomnieć. Generalnie funkcja jest g. warta. Już lepiej szukać telefonu przez Oś czasu w mapach googla.

 • igoro

  Oceniono 2 razy 0

  Usługa (Android Device Manager) działa od około 3 lat, teraz tylko dodali do strony
  z podsumowaniem konta link i tabelkę z zaleceniami. Może teraz więcej osób się o
  tym dowie (tak jak autor notatki).

 • diabelek771

  Oceniono 2 razy 0

  Czy autor tego artykułu kiedykolwiek zaglądał do konta google ?! Ta funkcja działa od kilku lat, jak chcesz poznać inne ciekawe funkcje, o których istnieniu nie ma pojęcia to proszę o kontakt :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX